Máte doma schodiště?

No jasně … Když se řekne schodiště, každý si hned představí dřevěné šlépěje, kterými se dostane na vyšší patro domu. Co byste však řekli na to, kdyby byl schodištěm překrásný originální prostor?

Pokud vám připadá vaše klasické schodiště všední, ale vy hledáte způsob, jak se odlišit a dodat vaší domácnosti na originalitě, odhoďte všechny zábrany, popusťte uzdu fantazii a nechte se inspirovat. Schodiště ve vašem domě totiž může vypadat i jako jeho centrální bod, který na sebe strhne veškerou pozornost.

Použijte veselé pestré barvy nebo naopak syté tmavé odstíny. Stěny vyzdobte zrcadly, obrazy nebo rodinnými fotografiemi či sbírkami hodnotných předmětů. Nezáleží na tom, zda jsou to medaile, porcelánové talíře nebo sádrové odlitky. Pokud pro vás mají hodnotu a připomínají vám hezké období ve vašem životě, směle do toho!

Schodiště je pokračováním prostoru domu, nevyčleňujte ho tedy. Pokud máte v obýváku výraznou tapetu, použijte některou z barev na ní i na schodiště. Prostor to krásně propojí a určitě i osvěží. Naopak, pokud je denní část, tedy kuchyň a obývací pokoj, neutrální, postarejte se o to, aby bylo právě schodiště výrazné a dominovalo celému prostoru. Dosáhnete to výrazným dřevěným nebo kamenným obkladem nebo tapetou s výrazným vzorem.

A ještě cosi, nezapomeňte na to, že prostor jednotlivých schodů, ale i pod schody, má úžasný úložný potenciál. Do nábytku navrženého na míru pod schody uložíte boty, oblečení, košťata i vysavač. Dokážete však z něj vykouzlit i příjemný relaxační koutek s křeslem a malou knihovnou nebo útulnou pracovnu s psacím stolem a pár policemi.