10 šikovných nápadů jak rozvonit svůj domov bez drahých osvěžovačů

Na to, aby vám to doma krásně vonělo nemusíte kupovat drahé osvěžovače vzduchu. Jde to i jednodušší.

Pokud máte rádi vyvoňané místnosti těsně po hodinách úklidu, nejste sami. Náš domov by přece měl vonět jak se nám líbí, ale často kvůli tomu investujeme na nesprávných místech. Zapomeňte na velké rozprašovače chemicky upravených vůní, které jen tahají peníze z vaší peněženky. Dnes se zaměříme na jejich levnější a mnohdy efektivnější způsoby, jak svůj domov osvěžit.

  • Velmi efektivním pohlcovačem pachů jsou syrové kávová zrna. Ne nadarmo je narážíte i na stolcích kaváren, kde mají do sebe vstřebat nepříjemné vůně. Nasypte je do malých misek a rozmístěte po pokojích. Budou se dít zázraky. (TIP: Tento způsob zafunguje iv lednici plné jídla!)
  • Pokud doma pěstujete eukalyptus nebo mu nemůžete odolat v květinářství, zavěste si pár větviček do koupelny a neprohloupíte. Vůně krásně nahradí všechny koupelnové pachy a navíc vám při koupání dopřává kvalitnější relax. 
  • Dalším chytrým tipem proti nepříjemným vůním zejména ve vstupní hale je zvyk, který si jistě osvojíte. Zejména v horkých dnech se naše nohy potí a tak po čase naše boty nepříjemně napáchal. Je to přirozené. Avšak v případě, že před odchodem z domu do bot stříknete suchý šampon, nohy se vám potit nebudou a své boty ochráníte před zápachem.
  • Pokud jste fanouškem sladkých vůní, které potěší nosík zejména v chladnějších měsících, určitě se vám zalíbí tento recept. Do zapékací misky nalijte 2 PL vanilkového extraktu a vložte do horké trouby na 20 minut. Domů vám nádherně provoní. 
  • Potřebuje osvěžit i vaše auto? Nekupujte drahé malé mašinky, které vydrží jen chvilku. Postačí, když na dřevěné kolíček nakapete 10-15 kapek esenciálního oleje, který používáte i do aromalampy a je to.
  • V odpadkovém koši aktivní pohltí pachy a zachytí případné drobky či mokré nehody obyčejný novinový papír.
  • Vůně čerstvé večeře je opravdu požitek, avšak ochlazeny v chladničce zbytky už tak příjemně vonět nemusejí. Svou ledničku před jejich vůní uchráníte obyčejnými ovesnými vločkami. Ty jako přirozený absorbent zvládnou i tento problém.
  • Rozřízněte citron, limetku nebo byť pomeranč na polovinu, vyberte dužinu a do misky vytvořené ze slupky štědře nasypte sůl. Tu lze ještě posypat lístky bylinek ze zahrádky a přírodní osvěžovač vzduchu je na světě. 
  • Pár kapek esenciálních olejů v čističce vzduchu nebo zvlhčovači také není nápad k zahození. Stejně tak ani v případě filtru, který vede z topení či klimatizace. 
  • A to nejlepší a nejvoňavější na závěr. Přečtěte si, jak si z bylinek, ovoce a bublající vody vyrobit krásné vůně šeříku, citrónu či vánoc