Málo místa v kuchyni

Ne každý z nás má štěstí na velkorysou kuchyni s kuchyňským ostrovem, skříňkami až po strop a zásuvkami různých velikostí.

Pokud vás také trápí malá kuchyně a hlavně, nedostatek úložných prostorů, máme pár nápadů, jak věci uskladnit tak, aby zabrali málo místa a zároveň, aby byly po ruce, když je potřebujeme.

Magnetická páska

Magnetická páska je fajn způsob, jak uskladnit nože, protože se snadněji čistí než dřevěný stojan, do kterého se nože zasouvají. Tento způsob však nedoporučujeme do velmi temperamentních domácností …

Vrchní část skříněk

Jedním z vynikajících úložišť v kuchyni je zvětšení vrchních skříněk kuchyňské linky tak, aby sahaly až po strop. Pokud to z nějakého důvodu nejde, mohou se na vrchní skříňky postavit velkorozměrné krabice nebo košíky, do kterých se uloží méně používané věci. Například mlýnek na maso, který nevyužijete každý den, hrnec na vaření v páře a podobně …

Přízemní zásuvka

Lišta pod spodními skříňkami kuchyňské linky také nemusí jen tak sbírat prach. Místo ní si lze do linky zabudovat nízkou zásuvku – například na plechy na pečení, igelitové sáčky, pokličky a podobně.

Věšák na pánve

Uskladnit pánve a kastrůlky není tak snadné, nejde-li o hradní kuchyni. Zajímavým řešením je závěsná tyč s háčky, na které se navěšují pánve nebo i prkénka. Samozřejmě, hezký pohled to bude jen tehdy, pokud budou pánve dobře umyté a nepoškozené.

Minipoličky

Kuchyňské přísady nebo dochucovadla je fajn ukládat do skupin a ideálně i na nějaký podnos, který se dá snadno přemístit. Například, pokud chcete koření přesunout na stůl nebo chcete-li umýt pracovní desku.

Efektivní odkládání

Někdy nejde o reálný problém s nedostatkem místa, ale spíše s nedostatkem logiky při ukládání. Cílem je totiž uložit věci v kuchyni tak, aby nezabíraly zbytečně mnoho místa a zároveň, aby se daly snadno vyjmout a použít. V případě plechů na pečení to znamená vytvořit si místo ve skříni, kde se budou dát ukládat vertikálně. Tak si totiž můžete vybrat leckterý plech nebo zapékací nádobu, aniž jste se zdrželi překládáním.

2891551