Část druhá: 10 způsobů, jak přidat styl a punc luxusu k vám domů

Prozradíme vám, která kombinace prvků přináší do interiéru dávku fantazie, vkusu, ale v první řadě originálního stylu a luxusu. Inspirujte se a udělejte svěží průvan ve vaší domácnosti.

Jedním z klíčových prvků designu Art Deco jsou zakřivené linie přeneseny přes architekturu místností a nábytku. Přidejte proto zaoblené nebo zakřivené prvky ik vám domů. Dají prostoru jakousi měkkost a eleganci. Jde například o zaoblené ramena a sedadla židlí a křesel, kulaté zrcadla či koberce, taktéž konferenční a jídelní stoly, ale i vzor na tapetách, polštářích s opakující se zakřivenou geometrií.

Ozdobné kusy

Když chcete k sobě domů vnést styl s dávkou znamenitého luxusu, minimalismus nechte za dveřmi. Nebraňte se barevným a výrazným doplňkem, sochám, obrazem, kobercem či vázam. Podmínkou je zaměřit se na jeden konkrétní kus nebo sérii. V opačném případě by váš domov mohl působit jako stánek na trhu.

Místo pro bar

Vůbec nemusí jít o velký prostor. Stačí malý koutek nebo skříňka, ba dokonce jen zrcadlový podnos s lahvemi vašich oblíbených nápojů. Pokud máte prostor, uvažujte o zabudovaném panely, do kterého uložíte láhve i sklenice.

A bylo světlo …

Osvětlení dělá velmi mnoho. Proto na něj ani náhodou při navrhování či rekonstrukci interiéru nezapomínejte. Výrobci a prodejci nabízejí tisíce krásných lamp, svícnů a lustrů. Bylo by hříchem nechat je v obchodech. Bodové osvětlení místnosti či hvězdná obloha jsou také inspirativní.

Čalounění a prošívání

Jedním z nejjednodušších způsobů jak přivést styl a esprit luxusu do  ložnice , obývacího pokoje nebo jídelny je prostřednictvím kvalitního čalouněného sedacího nábytku. Velmi efektní je výrazné prošívání nebo řasení či zdobení knoflíky a zlatými nebo stříbrnými nýty.