Rigidní podlahy s tuhým jádrem pro komerční prostory

Rigidní podlahy s tuhým jádrem jsou inovativním hybridním produktem, který kombinuje některé nejlepší vlastnosti z více kategorií podlah. Existují různé varianty řešení Rigid Core, které jsou ideální pro prostory od hotelových pokojů a kaváren až po bytové domy a maloobchodní podniky.

Co je rigidní jádro?

Stejně jako luxusní vinyl je i Rigid Core vrstvený výrobek. Jeho konstrukce se skládá ze čtyř vrstev: opotřebovávací vrstvy, obrazové vrstvy, pružného polymerního jádra a připevněné podkladové vrstvy. Hlavním rozdílem je pevné polymerové jádro, které je robustní a tuhé, na rozdíl od vinylových prken, která jsou pružnější.

Na podporu standardů pro tuto rychle se rozvíjející kategorii vypracovala organizace ASTM International normu F3261, která stanovuje minimální kritéria pro komerční i obytné aplikace. Standardizuje oblasti, jako jsou požadavky na materiál a vlastnosti výrobku, s cílem poskytnout kupujícím a spotřebitelům důvěru v tuto kategorii výrobků.

Konstrukce podlah s rigidním jádrem

Nosná vrstva:

Chrání obrazovou vrstvu. V kombinaci s povrchovou úpravou zajišťuje odolnost proti poškrábání, skvrnám a oděrkám.

Obrazová vrstva:

Vrstva s vysoce detailním potiskem, která dodává podlaze přirozený vzhled jako u tvrdého dřeva nebo kamene.

Pružné polymerní jádro:

Husté, pevné polymerové jádro je zodpovědné za zvýšenou stabilitu, trvanlivost, odolnost proti promáčknutí a vodotěsnost.

Připojená podkladová vrstva:

Pomáhá zabránit telegrafování nerovností podkladu. Přidává také akustickou výhodu, která pomáhá při blokování zvuku.