Je tu revoluce v bydlení. Stačilo by vám jen 26 m2?

Minimalismus v bydlení je novým trendem. Menší prostory si totiž vyžadují nižší náklady, ale jak dlouho by vám stačilo pár metrů čtverečních?

Bydlení v malém dnes preferuje mnoho z nás, zejména mladší ročníky. Vidina ušetřených nákladů je směrodatná především v době studia či budování kariéry, kdy úspory raději většina míjí na vytváření nových zážitků než zadlužování se hypotékami nebo hmotnými radostmi. Tento nový trend tak vytváří na trhu příležitost pro mnohé šikovné projekty, které jsou žádanější než by se navenek mohlo zdát. Dnes se podíváme na další malé bydlení. Takové, které ovládlo celou Británii.

Kdo? Co?

Společnost Legal & General přišla na trh s nabídkou malých, prefabrikovaných domků, které si můžete postavit kdekoliv. Revoluční minidomčeky na dřevěných základech je možné postavit za několik hodin na místě, které zvolíte, přičemž celá jejich příprava proběhne v mateřské továrně ve městě Leeds. Co je však pro ty, kteří hledají první nové bydlení velkou výhodou? Vestavěná kuchyň, koupelna s toaletou, samozřejmě dveře, dokonce na míru sedící koberce či nábytek. Zajímavé, že?

S prostorem se pracuje šikovně, stejně jako v klasické garsonce, kde se nesmí promarnit ani jeden centimetr. První taková produkce začala jen uprostřed minulého měsíce a už se prodaly stovky takových bydlení! Společnosti od zadání objednávky trvá LEN týden dokud takový domeček vyrobí a přinese namísto, přičemž náklady na bydlení si obyvatelé Anglie mohou jen pochvalovat. Zatímco klasická garsoniéra o rozloze 26 m2 zde představuje náklady přibližně 1100 liber, tento prefabrikovaný minidom si „řekne“ jen 600 – 700 liber.

Zatímco jednopokojové domky jdou na dračku, společnost L & G už stihla představit i svůj nový projekt, dvoupatrový, dvoupokojový prefabrikovaný domek o rozloze 82 m2.