Jak udržovat plovoucí podlahu

Plovoucí podlaha patří mezi velmi oblíbené podlahy, na které vždy každý rád vsadí. Pokud se stěhujete či jen měníte svůj dosavadní příbytek, určitě se snažíte, aby vaše obývací pokoj či jiné pokoje vypadaly opravdu luxusně a moderně. Právě v těchto chvílích byste si měli jít vybrat plovoucí podlahu, která se vám bude hodit úplně všude!

O plovoucí podlahy je třeba se starat. Na to, aby vám vydržela co nejdéle a vypadala stále tak, jako když jste ji kupovali, si budete muset koupit i nějaké speciální prostředky, se kterými bude vypadat podlaha opravdu skvěle. Na začátek byste si však měli vybrat tu, kterou určitě chcete, protože jejich v obchodech existuje opravdu nespočet.

Jak na to?

Při kupování si můžete vybírat mezi stovkami barev, povrchových úprav či odolnosti, jakou bude podlaha mít. Když si konečně vyberete a správně ji položíte na zem, začněte řešit to, jak se o ni budete starat. Určitě velmi dobře víte, co se vždy stane, když se na plovoucí podlahu (dřevěnou nebo laminátovou) vylije větší množství vody, které tam je déle. Podlaha  mění tvar a celá se zničí. Právě proto byste měli používat co nejméně vody i při mytí.

Důležitý je i správný výběr mopu. V nabídkách obchodů najdete mnoho klasických, ale i speciálních druhů, které se vám budou určitě hodit. Nejlepší je hadřík z mikrovláken, se kterou budete mít podlahu omytou za chvilku. Při namáčení této hadry do vody ji vždy pořádně vyždímejte a až potom otírejte.

Čistící přípravky

Kromě mopu musíte dávat pozor i na čisticí přípravky, které používáte. Jelikož se tyto podlahy příliš nešpiní, vhodný je i roztok jara a vody. K dostání v obchodech jsou však i speciální přípravky na čištění podlahy. Důležité je, aby bylo součástí tohoto přípravku leštidlo. Díky němu budete mít podlahu vždy lesklou a pěknou.

Aby se vám podlaha lépe myla a celkově, aby vám vydržela déle umytá, nejlépe uděláte pokud si ji před mytím vysajete. Zbytečné chloupky od domácích zvířátek, prach či jiná špína vám pak nebude překážet a snadněji setřete celou podlahu. Po vysávání jednoduše setřete svou podlahu vlhkým mopem.