Jak skladovat věci kreativněji

Oblečení nemusíte ukládat pouze do skříně nebo šatníku. Existují jiné, kreativnější řešení, které uvítají hlavně mladí lidé, kteří nemají mnoho financí. Navíc bez mohutné skříně interiér působí mnohem volnější a otevřenější.

Na žebříku

Starý žebřík je skvělý užitný předmět, který využijete pro různé účely. Uložíte na něj cokoli v domácnosti, včetně oblečení, bot a doplňků. Žebřík lze začít používat okamžitě, bez velkých úprav. Není důležité zda jde o jednoduchý žebřík na opření nebo malířské „štafle“. Odkládací plochu tvoří jednotlivé stupně, kterou můžete dodatečně zvětšit upevněním polic nebo košíků.

Regály až ke stropu

Jednoduchý a praktický šatník získáte z regálů. Využijte kapacitu místnosti do posledního centimetru a vytáhněte je až ke stropu. Konstrukce může mít různé podoby – od kovových trubek, větví až po hrubé lano. V závislosti na materiálu tak může mít průmyslový, klasický i minimalistický vzhled. Systém regálů důkladně upevněte do stěny, aby se nezhroutily pod váhou oblečení.

Boxy a krabice

Příčí se vám představa volně uloženého oblečení, na které se práší? V tom případě budou pro vás lepší různé typy boxů a krabic s víkem. Vždyť i naše babičky používaly na odkládání truhly. Paleta materiálů je široká, od papíru, plastu, dřeva, textilu po proutí. Velkou možnost na odkládání poskytují i postele s úložným prostorem.

Věšákový stojan

Oblečení lze uložit podobně jako kostýmy v divadle – na věšákový stojan. Visící oděvy jsou přehlednější a lépe se větrají. Použijte stojany různé výšky a vytvoříte víceúrovňové odkládání. Nemusí jít jen o klasický stojan, jaký znáte z obchodů. Klidně improvizujte a sestrojte si vlastní, stačí vám tyč, případně hrubší větev a věšáky.

V koutě pokoje

Improvizovaný šatník může vzniknout v rohu místnosti. Důležité je dodržet přiměřený odstup, aby se šaty nedotýkaly přímo stěny. Na stěnu přimontujte dlouhou polici na odkládání bot a věšákovou tyč na zavěšení. Menší kusy oblečení „šoupnout“ do komody nebo do boxů.

Pravidelně třiďte

Dobrá rada na závěr: oblečení neshromažďujte, ale pravidelně třiďte. Nechte si jen kousky, které nosíte. Oděvy, které jsou vám malé nebo se v nich necítíte komfortně, podarujte nebo prodejte. A osvojte si pravidlo „kus za kus“ – když si něco nového koupíte, zároveň něco starší vyhoďte. Jen tak bude váš šatník vždy přehledný a uklizený.