Jak navrhnout poloostrovní kuchyni

Pokud sníte o kuchyňském ostrůvku, ale nemáte dostatek místa, abyste jej mohli umístit, můžete se místo něj rozhodnout pro poloostrov. Pokud Vás zajímá, jaký je rozdíl mezi kuchyňským ostrůvkem a poloostrovem, odpověď není nijak složitá – poloostrov je jednoduše připojen ke zdi na jednom konci, na rozdíl od toho, aby byl samostatně stojící.

Návrhy kuchyní s poloostrovem nabízejí stejné výhody jako na ostrově – pracovní prostor navíc, chytrá úložná řešení a místo pro socializaci – ale rozdíl je v tom, že poloostrov se může škálovat, aby se vešel do kuchyní mnoha velikostí.

Když se naučíte, jak začlenit poloostrov do Vaší kuchyně, můžete ochutnat „život na ostrově“, bez ohledu na to, jaké je Vaše uspořádání.

Co je poloostrovní kuchyně?

Z hlediska kuchyně je poloostrov podobný ostrůvku v tom, že je to jednotka s pracovní deskou, ale místo toho, aby stál volně uprostřed vaší kuchyně, je jeden konec připevněn ke zdi. Poloostrov je přístupný ze tří stran (na rozdíl od čtyř ostrovních) a slouží jako rozšíření uspořádání vaší kuchyně a může pomoci oddělit prostory v otevřené kuchyni.

Kuchyně ve tvaru poloostrova se liší od kuchyně ve tvaru L nebo U, protože poloostrov musí vyčnívat ze zdi a ponechat tři strany odkryté, zatímco některé kuchyně ve tvaru L nebo U mají většinu stran v jedné rovině se stěnou, takže odkrytá je pouze jedna strana.

Jaké jsou výhody designu kuchyňského poloostrova?

Kuchyně ve stylu poloostrova přináší do Vašeho uspořádání velký potenciál, zvláště pokud máte malou kuchyň:

  • Více prostoru na pracovní desce: Dokonce i ve srovnání s kuchyňským ostrůvkem nabízí poloostrov více prostoru pro pracovní desku. Ostrov potřebuje cestu kolem sebe, zatímco poloostrov může sedět na stejném místě a připojit se ke zdi – takže to, co by byl malý kousek chodníku, se místo toho stane další plochou kuchyňské pracovní desky.
  • Více úložného prostoru: Poloostrov může obsahovat další skříně a zásuvky.
  • Vhodné pro malé kuchyně: Na rozdíl od ostrůvku, který by musel mít určitou velikost, aby se vyplatil, poloostrovy mohou být krátké nebo dlouhé, a tak se hodí do malých i velkých kuchyní.

Kam mohu umístit poloostrov ve své kuchyni?

V závislosti na uspořádání Vaší kuchyně se bude umístění, velikost a funkce poloostrova lišit. Zde je jen několik způsobů, jak můžete začlenit poloostrov do uspořádání vaší kuchyně:

  • Definování místnosti: Poloostrov může fungovat jako poloviční stěna mezi kuchyňským koutem a zbytkem domu v místnosti s otevřeným plánem, což pomáhá definovat zóny, aniž by je zcela oddělovaly.
  • Místo k jídlu: Ponecháním převisu na jedné straně kuchyňského poloostrova můžete umístit stoličky tak, abyste vytvořili kuchyňský jídelní kout ve stylu snídaňového baru.
  • Vytvoření kuchyňského povrchu ve tvaru L: V závislosti na Vašem stávajícím uspořádání můžete do kuchyně s jednou stěnou přidat poloostrov, abyste získali rozložení pracovní desky kuchyně ve tvaru L.
  • Vytvoření kuchyňské plochy ve tvaru U: Podobně můžete přidat poloostrov ke stávající kuchyni ve tvaru L a vytvořit tak povrchovou úpravu ve tvaru U. Poloostrov nemusí být stejně dlouhý jako strana, se kterou probíhá rovnoběžně – krátký poloostrov může Vaší kuchyni ještě hodně přidat.
  • Chcete-li vytvořit pracovní prostor na míru: Poloostrov nemusí být nijak zvlášť dlouhý – zvažte instalaci krátké jednotky a instalaci integrovaných zařízení, abyste vytvořili personalizovaný prostor pro přípravu.

Poloostrov může vytvořit příležitosti pro skladování, efektivitu a socializaci ve Vaší kuchyni. Ideální řešení pro milovníky ostrovů, kteří možná nemají dostatečně velkou kuchyň pro samostatný ostrůvek, můžete si jedno implementovat, abyste získali více prostoru a vnesli do svého pokoje pocit osobitosti. Podívejte se na naše tipy na design, kde najdete další způsoby, jak co nejlépe využít své rozvržení, nebo abyste viděli, jak si můžete vytvořit svou vlastní poloostrovní kuchyni.