Drobnosti v kuchyni, díky kterým budete šťastnější

V kuchyňi může být vynikající zábava. Nejen pokud jde o doslova společenskou hru, v níž každý přiloží ruku k dílu. I samotně dokážete být díky pár maličkostem při hrncích mnohem šťastnější. Přitom jak to už bývá, ty nejdůležitější věci jsou postaveny na detailech.

Světlo

V tmavé kuchyni se nikdy nebudete cítit tak příjemně a vesele, jako když vás pohladí paprsky slunce, nebo alespoň výhled ven oknem. Okno nad dřezem se vždy hodí. Protože mytí nádobí je vyhodnoceno jako nejméně zajímavé a doslova nudné. Podívat ven oknem hned zvedne náladu. Je třeba dávat pozor jen na jednu věc. Aby okno bylo vždy vyšší než vodovodní baterie. Hlavně při vyšších obloukových nebo spŕškových typech. Aby nedocházelo mezi těmi součástmi kuchyně ke vzájemné konfrontaci.

Více prostoru

Koncept otevřených kuchyň a jejich propojení s obývákem není samoúčelný. Člověk se necítí příliš dobře ve stísněných prostorách. I když netrpí právě klaustrofobií. Při vaření je prostor nesmírně podstatný. Protože najednou potřebujete provádět mnoho aktivit, věci odložit, vzít a ne stále hledat místo, nebo se cítit, že se nemáte kam pohnout. Prostorná kuchyně přímo vyvolává pocit radosti a chuti chytit v ní vařečku do ruky.

Modrá je více než dobrá

Designérka Christine Rotta si udělala svůj osobní průzkum. Během dlouhých let navrhla různorodé kuchyně i jejich barevné variace. Nakonec zjistila, že jemná modrá, neobvyklá, ale hravá, umí jí zákazníkům rozšířit oči radostí mnohem více než žlutá, či bílá, co se běžně považují za kombinace vhodné pro kuchyň. Modrá určitě nebude vytvářet špatnou klima.

Citrónový stůl

Zní to zvláštně, ale podle designéra Benjemina Moora to funguje. Stůl citronové barvy je pro kuchyni jako dětský úsměv. Kdo se na něj podívá, toho nenechá bez příjemného pocitu. Vyzkoušejte si takové zpestření. Přitom nemusíte hned měnit stůl, údajně postačí i žlutý ubrus.

Důležití pomocníci

Pomocníků v kuchyni není nikdy dost, ale někteří by měly být stále nablízku. Hovoříme například o kořenkách zavěšených pod linkou, stojanu, nebo magnetické podložce na nože, snadno přístupném popelnici a a důležitých věcech, které při vaření používáte. Protože pokud budete potřebovat stále otevírat skříňky, na pohodě to nepřidá. Zejména pokud budete mít ruce od těsta …