Chcete rostlinu, která zaujme na první pohled? Vyberte si „sloní nohu“

Nolina vás svým tvarem upoutá na první pohled. Podobá se spíše na malou palmu jako na klasickou pokojovou rostlinu. Je nenáročná a vděčná na pěstování.

Nolina „sloní noha“  (Nolina recurvata)

Její kmen začíná zhrubnutí částí ve tvaru velké hrušky, která je pro rostlinu zásobárnou vody. Kmen dále přechází do dřevité štíhlejší části. Na vrcholu z něj vyrůstá trs tmavozelených listů dlouhých až 60 centimetrů.

Najděte její správné místo

Pochází z polopouštních oblastí jihu USA a Mexika. Podle toho má i nároky na stanoviště. Vyhovuje jí světlé, teplé a vzdušné místo. Potřebuje i vysokou vzdušnou vlhkost. V zimě nesmí teplota klesnout pod 10 ° C. V létě je optimální teplota kolem 18 ° C. V teplých měsících ji lze umístit i ven, na stanoviště chráněné před větrem a chladem. Při umístění na světlém stanovišti snáší rostlina v zimě i vyšší teplotu. Velmi velké teplo a tmavé stanoviště se projeví světlezelenými tenkými listy.

Péče je jednoduchá

Půdu udržujte mírně vlhkou.V chladnějším stanovišti je zálivka menší. V zimě zalévejte rostlinu jen velmi málo. Nolina nesnáší přemokření a podlévání, proto je nutná dobrá drenáž. Má nízké nároky na živiny. Od října do března ji netřeba hnojit vůbec. Každé 3 – 4 roky ji přesaďte.