Bydlení ve stylu Mexika

Do vzduchu se pomalu vkrádá teplo, ale pokud ani to vám nestačí, přilákejte si léto sami. Co takhle výlet do Mexika nebo si jej vytvořit rovnou doma?

Vytvořit si doma atmosféru střední Ameriky není jen o tom postavit na parapetu v kuchyni květináč s chilli papričkami a na stěnu zavěsit sombrero. Tento styl si je typický svou plností, závisí na detailech, je snadno rozeznatelný, ale není až tak jednoduché jej vytvořit. Tak tedy jak na to?

Barvy a tropické rostliny

Mexický styl definují plné tóny jasných, teplých barev. Patří sem červená, oranžová, smetanová, ale i zelená a modrá. Kromě toho je pro tento styl typické kombinování mnoha vzorů. Ke barvám v interiéru neodmyslitelně patří i rostliny. Mnoho tropicky vypadajících interiérových květin dostanete v klasickém květinářství a možná nějaký ten kaktus už doma i máte.

Bohaté, ručně tkané textilie

Zmíněné barvy a vzory v tomto horkém stylu se snoubí s ruční prací v tkaných textiliích. Pokud ho chcete dostat do svého bydlení, vyzkoušejte dekorativní polštáře, deky a koberce. Také se nemusíte bát navrstvit je, či zavěsit na stěny. Platí zde pravidlo čím více, tím lépe.

Mexický obklad a dekor stěn

Styl a kulturu Mexika do domova dostanete i díky obkladu. Ručně malované kachličky na schodištích a zástěn za kuchyňskými linkami jsou pro tuto oblast typické a vytvoří správnou, horkou atmosféru. Navíc nezapomeňte na zdobení stěn – velkými zrcadly s vyřezávanými rámy, klobouky, koberce a tematické obrazy.