Tipy na design osvětlení pro každou místnost

Podívejte se na našeho průvodce osvětlením místnost po místnosti, který vám pomůže osvětlit vaše volby a rozjasnit váš domov.

Při stěhování do nového bytu nebo při rekonstrukci vašeho domova je samozřejmostí, kterou nikdy neberte jako samozřejmost: výběr světel a lamp a obecně správné osvětlení.

Koncept „správného“ osvětlení se liší podle typu a barvy nábytku, výšky stropu, množství a šířky oken, množství a směru přirozeného světla a především typu místnosti, její funkce a úkoly, které se v něm plní.

Zde jsou naše tipy pro výběr správných světel a lamp pro každý pokoj.

Osvětlení kuchyně

Omezený prostor? Hlavním problémem je pravděpodobně to, že světlo nepřichází ze správného směru.

Náš tip? LED osvětlení pod skříň! Tento je umístěn pod kuchyňskou skříňkou a není dodáván s vypínačem, ale obsahuje pohybový senzor, který je velmi užitečný v případě, že máte ruce pokryté špínou nebo vodou. V malém prostoru by vám měla stačit přídavná závěsná žárovka, která váš pokoj pořádně prosvětlí.

Osvětlení ložnice

Výběr osvětlení do ložnice by mohl být považován za jednoduchý, ale podle našich zkušeností může být docela ošemetný. Pokud je strop poměrně vysoký, je hezké mít lustry – pokud jsou vaše oblíbené – nebo nějaké jiné moderní závěsné osvětlení. Byly by většinou kvůli estetice a ne kvůli funkčnosti. Pro funkčnost a správné osvětlení se můžete rozhodnout pro nástěnná svítidla, jako je nástěnné svítidlo s LED ramenem: v podstatě kombinace světla a noční lampičky!

Osvětlení koupelny

Podle mého názoru je koupelna nejméně komplikovanou místností pro osvětlení: navrhli bychom stropní LED svítidla a nezávislé LED světlo na horní straně zrcadla, lépe, pokud je stmívatelné, aby nerušilo oči a zabránilo se oslnění.

Nejlepší tip

Stejné stmívatelné LED světlo můžete použít na celotělové zrcadlo ve vaší ložnici! Správné osvětlení vám může zachránit život a pověst, zvláště pokud jste milovníkem smíšených vzorů a barev. Jistota je jistota.

Osvětlení obývacího pokoje

Pokud je v obývacím pokoji jídelní stůl oddělený od skutečného obytného prostoru, měly by mít obě části různé druhy osvětlení, jako je závěsné osvětlení na horní straně stolu – pro příjemně teplou a útulnou atmosféru. Navrhli bychom také stmívatelné LED světlo na stropě nad pohovkou a televizí, protože lustrová světla, pokud jsou příliš nízká, mohou způsobit nepříjemnosti pro oči. Jednou z náležitostí, na kterou by se v obývacím pokoji nemělo zapomínat, je také stojací lampa vedle pohovky, pokud nemáte pořádný stůl a na pohovce trávíte spoustu času čtením, psaním nebo studiem.