WPC terasu z dřevoplastu si hravě dokážete udělat i sami

Jaro se blíží a je již za dveřmi, někteří z nás začínají přemýšlet, jak si při domě či v zahradě kdeco vylepšit a vynoviť. Co byste řekli na novou terasu? A takovou, co si dokážete postavit i sami.

Nejčastěji se jako materiál na terasy používá dřevo či dlažby. Hobbymarkety Hornbach nabízejí další možnost – WPC terasu, která kombinuje výhody dřevěných i plastových nebo dlážděných povrchů. Zkratka WPC znamená Wood Polymer Composites, což je obecný název pro kompozitní materiály vyráběné ze dřeva a polymerů.

WPC parkety z dřevoplastu jsou nejen hezké, ale také mají dobré vlastnosti. Po terase se dá chodit třeba i naboso, povrch se snadno se udržuje i ošetřuje a navíc je odolný, nepoškodí ho ani drápky domácích mazlíčků. Oproti ostatním materiálem WPC povrch vyniká hlubším tvarováním a má lepší spodní ventilaci, takže desky se tak neohřívají. Na rozdíl od dutých komůrkových desek se v terase nezadržuje voda a nepoškozuje ji zevnitř.

Při montáži WPC teras se doporučuje použít rektifikační terče pro výškově nastavitelnou spodní konstrukci. Snadno se tak odstraní podlahové nerovnosti. Důležité je přitom dbát na to, aby materiál spodní konstrukce měl stejné vlastnosti jako terasová krytina.

Nové masivní WPC desky se dají ukládat oboustranně, což usnadní i úchyty na skryté upevnění, které automaticky zaručí pravidelné vzdálenosti palubek. Při montáži netřeba zapomenout na zapuštění osvětlení. Doporučují se LED svítidla, které mají extrémně nízkou spotřebu energie, dlouhou životnost, jsou mrazuvzdorné a dají se snadno vyměnit.

„Pokud se rozhodnete stavět terasu, vyberte si podlahové desky a na jejich základě si stanovte vnitřní konstrukci a způsob ukládání. Potom zkontrolujte stav podkladu a místo si před návštěvou Hornbachu pečlivě přeměřte. V Hornbachu vám pak poradíme, jaký materiál je vhodný právě pro vaši terasu , a doporučíme vám také pomůcky na údržbu a odbornou péči, „radí specialistka z Hornbachu.

Pokud se chcete o terasách dozvědět více, navštivte některý z hobbymarketů Hornbach, kde právě běží předváděcí akce. Na nich vám až do 30. března každý pátek od 17.00 do 19.00 hod. av sobotu od 15:00 od 17:00 odborníci názorně předvedou, jak snadno se ukládají masivní WPC desky a jak hravě se dá udělat krásná terasa.