Vanové baterie na vanu, pod dlažbu i na stěnu!

Zařizujete svou koupelnu a dáváte si záležet s výběrem sanity? Pak byste se se stejnou pečlivostí měli věnovat výběru vodovodních baterií! Pokud hodláte zasadit do koupelny novou vanu, neodmyslitelně k ní patří vanová baterie. Zaměřte se nejen na tvar baterie, ale také na její provedení. Jaké existují na trhu vanové baterie?

Jaké rozlišujeme typy vanových baterií?

Někdy je složité vyznat se v koupelnovém sortimentu. Nejinak je tomu i u vanových baterií. V obchodě a e-shopech můžete narazit hned na tři typy baterií: nástěnné, podomítkové a na okraj vany. Další specifickou skupinou jsou volně stojící baterie. Zákazníci nejčastěji preferují klasickou nástěnnou baterii s běžným výtokovým ramenem a ruční sprchou. Ale mnohem efektivněji a moderněji vypadají podomítkové baterie, které jsou částečně schované za obklady.

Nástěnné baterie se instalují na zeď

Nástěnné vanové baterie jsou charakteristické tím, že se instalují na stěnu. V každé koupelně je ale jiná rozteč trubek, proto existují na trhu nástěnné baterie s roztečí 100 mm nebo 150 mm. Na výběr máte z klasických nástěnných baterií, které se připevní na stěnu, nebo podomítkových baterií, jež se zabudují pod omítku. Záleží na celkovém designu vaší koupelny a technických možnostech, jaké dáte nakonec přednost.

Podomítkové baterie schováte pod obklady

Podomítkové vanové baterie jsou vhodné v malých koupelnách nebo moderních, elegantních a luxusních koupelnách. Tyto baterie jsou praktické a nenarušují celkový ráz místnosti. Tím dosáhnete toho, že prostor koupelny bude vypadat kompaktně. Jak už jsme naznačili, tělo a rozvodové části podomítkové baterie se zabudují do stěny. Myslete na tuto skutečnost již při rekonstrukci, neboť do hotové koupelny je obtížné baterii instalovat.

Baterie na okraj vany jako moderní řešení

Baterie na okraj vany si postupně nacházejí místo v našich koupelnách. Části baterie jsou zapuštěny do vany a mohou být tří až pětiotvorové. Tento moderní typ vanové baterie působí nadčasově a dodá koupelně ten správný šmrnc. Dobře si však rozmyslete, na jakou část vany ji zabudujete. Baterie by neměla překážet při vstupu do vany ani při sprchování.

Tip na výrobce vanových baterií

A v čem se liší vanová baterie od umyvadlové? Vanová baterie má přepínač mezi výtokem a sprchovou hadicí, čímž ovládá dva spotřebiče. S touto baterií můžete bez problémů napustit vanu nebo nasměrovat proud vody do sprchové hadice. Pokud hledáte skutečně kvalitní vanovou baterii, objednejte si baterii od designového výrobce FIMA Carlo Frattini. Kromě nej ale můžete inspiraci hledat například u značek TRES, GROHE, Hansgrohe nebo JIKA.

Vanové baterie můžete použít nejen na napuštění vany, ale i na sprchování. K sehnání jsou baterie s termostatem, kohoutkové baterie i tolik oblíbené pákové baterie, a to v jakémkoliv stylu. Dotvoříte s nimi rustikální, retro, moderní i romantický vzhled koupelny. Vanové baterie jsou tedy nejen praktické, ale také designově propracované!