Trendy v designu podlah pro rok 2023

Je sice zima, ale ve světě designu se otepluje. Po nedávném představení barvy roku Viva Magenta, se zdá, že se kyvadlo odklonilo od šedé barvy. Ale předpovídat trendy může být něco jako předpovídat počasí, jen méně spolehlivé. Když jeden zdroj designu tvrdí, že otevřený koncept zůstane, a další, že převládnou uzavřené kuchyně, můžeme se všichni ptát, kdo řídí tento vlak a jestli by se mohli společně rozhodnout. Po důkladném prostudování Vám přinášíme několik designových trendů, které lze očekávat v roce 2023.

Porušování (špatných) pravidel

Dobře, možná ne špatných pravidel, ale rok 2023 je rokem, kdy se posouvají hranice nudy a očekávání. Díky novým přístupům k barvám, vzorům a doplňkům je rok 2023 rokem, kdy se můžete věnovat tomu, co Vás dělá šťastnými. Především se řiďte trendy, které s Vámi rezonují. Než zbouráte stěny své již uzavřené kuchyně (nebo naopak), zvažte, jak chcete, aby Váš domov vypadal a působil. Je to totiž Váš prostor, využijte ho k vyprávění svého jedinečného příběhu. Jsme tu všichni, abychom Vás podpořili.

Zahřejte se u neutrálních barev

Pryč je šedá, takže novou neutrální volbou je hnědá. U stěn myslete na teplou bílou, tlumené náladové tóny a desaturované přirozeně se vyskytující barvy. Tento trend, který lze snadno následovat u podlah, protože má tendenci napodobovat dřevo, se projevuje v teplejších tónech dřevěných podlah a pikantních variantách dlaždic.

Když už mluvíme o podlahách

Spolu s teplými neutrálními možnostmi podlah z tvrdého dřeva, dlaždic a koberců jsou trendem odvážné „podlahové umělecké“ koberce. Zvažte světlý, odvážně vzorovaný koberec jako výrazný prvek, který může být umístěn přímo na podlaze nebo položen přes stávající koberec. Na vzestupu jsou také asymetrické nebo organicky tvarované koberce namísto standardních geometrických tvarů. Tyto koberce nejsou ani nudné, ani očekávané, dodávají oblastem zajímavost a pomáhají vymezit zóny v jinak otevřeném prostoru.

Pop barva

Je těžké si představit, že by celá místnost vymalovaná barvou Viva Magenta nebyla lehce ohromující. Tuto odvážnou barvu roku a další stejně syté možnosti lze snáze začlenit do designových plánů tím, že je použijete jako doplňky. Malinový potah na postranní židli nebo pohovku, zářivě malovaný nábytek s akcenty nebo drzý koberec s výraznými prvky mohou Váš prostor učinit trendy, aby se stal ohromujícím. Pro ty, kteří chtějí využít barevnou vertikálu, ale vyhýbají se myšlence na odvážnou akcentovou stěnu, zvažte bohatě vzorovaný gobelínový závěs do ložnice nebo divokou tapetu do malé toaletní místnosti. Kterýkoli z těchto akcentů si dobře rozumí s výše uvedenými neutrálními barvami stěn a podlah.

Udělejte si to po svém

V neposlední řadě je to nejlepší trend pro rok 2023. Pokud chcete, nazvěte to anti-trendem, ale hyper-personalizace s řemeslnými detaily je v tomto roce in. Výběr nástěnného umění, protože se Vám líbí, a ne proto, že je trendy, nakupování vintage doplňků z druhé ruky, které s Vámi rezonují, a používání nostalgických kousků k personalizaci Vašeho domova je velmi aktuální. Zvažte podporu místního umělce zakoupením zakázkového kusu, který doplní Váš prostor, nebo si něco vyrobte sami, a to v uklidňující barvě textilu.

Pokud Vás všechna tato svoboda a nejednoznačnost znervózňuje, použijte ji ve spojení s některými dalšími trendy v designu, abyste se uklidnili. Vintage nálezy z blešího trhu lze přemalovat do výrazných barev, nudné polštáře lze nahradit nebo obnovit v divoce vzorovaných látkách, jasně zarámované rodinné fotografie nebo domácí umělecká díla mohou personalizovat Vaše stěny. Proslýchá se, že se vracejí i 70. léta. Pokud to s Vámi vibruje, rok 2023 Vám dává povolení jít do toho naplno. V tomto roce je zcela přijatelné míchat styly, místo abyste se drželi rigidního designového návodu. Klíčem k úspěchu je stylizovat svůj domov tak, abyste byli šťastní.