Tmavé stěny v interiéru

Jedním z odvážnější designových trendů poslední doby jsou tmavé stěny. Jistě, chce to možná trošku odvahy a extravagantního ducha, vymalovat obývák na černo, ale výsledek rozhodně stojí za námahu.

Tmavá nebo černá stěna? Temná modrá, zelená, fialová nebo šedá? U nás doma? To tedy určitě ne! Myslím, že většina z vás reaguje stejně a myšlenku vzít do ruky štětec a namočit ho do tmavé barvy, okamžitě rázně odmítá. O to víc, pokud žijete v malém bytě a řídíte se zásadou, že do stísněných prostor patří pouze světlé barvy, aby ho opticky zvětšovaly.

Ovšem, díky bílé barvě se interiér natáhne a vizuálně rozprostře, ale mít doma alespoň jednu tmavou nebo až černou stěnu je doslova magické. Taková malá a poměrně nevšední změna váš domácí prostor přetransformuje na zcela jinou úroveň.

Takže, pokud některé z vašich pokojů chybí trošku nápaditosti a estetiky, namalovat alespoň jednu její stěnu na černo, ocelově zda petrolejově je skvělá možnost jak jí dodat často nevídaný šmrnc a styl. Efekt bude velký, přitom, netřeba udělat ani tak mnoho. Tmavě zbarvené stěny přidají prostoru o úroveň více elegance a dramatický vzhled.

A ještě cosi, rozhodně tmavou barvou nemalujte strop, cítili byste se stísněně a pronásledoval by vás pocit, že na vás jde padnout.