Tip do zahrady

Trápíte se s stinnou zahradou a rok co rok si odpíráte nákup v zahradnictví jen proto, že si myslíte, že žádné z rostlinek se zde nemůže dařit? Není to tak!

Dnes vás přesvědčíme o tom, že krásný může být i ten nejstinnější kout vaší zahrady . Na naší stránce najdete i množství tipů pro rostlinky, které budou krásně i bez zalévání , našli jsme pro vás i trvalky, které kvetou mimořádně dlouho nebo dokonce vícekrát za sebou, vaši zahradu jsme také rozvoňali , vyhráli jsme boj nad plevelem bez chemikáliízatočili jsme i s komáry . A ještě mnohem více. Nuž a nyní se zaměříme na zmíněného strašáka – stín.

Nenápadná

 Drobné kvítky, no mimořádně působivé, velké listy vám napoví, kam rostlinku se jménem Heuchera vysadit. Druhy se světlými listy jsou ideální právě na stinné místa, která by jinak slunce spálilo. Slunce jí sice chybět nebude, ale vláha určitě. Heuchera tedy nezapomeňte bohatě zalévat a rovněž její zajistit propustnou půdu bohatou na humus.

Barevné krásky

Nezůstaneme jen u zbarvených listech. Bohatou škálu úžasných barev květů nabízí Toren, které se bude ideálně dařit zejména na východní straně (například balkonu) a ostré polední slunce ji už nezastihne. Stejně jí může uškodit i silný vítr a nedostatečně pohnojená půda. Nedostatek správné výživy zaznamenáte při žloutnutí listů či stopnutím kvetení rostliny.

Stará známá

Rostlinou stvořenou do stínu je také známa begonie. Pokud je vaše zahrada či balkon (protože jsou ideální i na pěstování v nádobách) otočený na sever, právě begonie by měla být jednou z rostlin, po které sáhnete. U nás se jim mimořádně daří a při správném přezimování hlíz si můžete v další sezóně krásné barevné květy znovu vypěstovat.

Zahradní orchidej

Letní úpal také neprospěje rostlince zvané Bletilla. Tzv. zahradní orchidej je vhodná do skalky i do květináče, vyrůstá z cibule a její květy mají úžasné zbarvení. Našim podmínkám se dokáže dokonale přizpůsobit i díky vysoké odolnosti vůči mrazům i přesto, že pochází z dalekého Japonska a Číny.

Pestré listy

Koleus je také nazýván jako okrasná či africká kopřiva, kterou svět zná ve více než 1000 poddruhů v rozdílných kombinacích barev, které při správné kombinaci rozjasní i ten nejtmavší kout vaše zahrady či balkonu. Jednotlivé druhy však vyžadují různou intenzitu slunečních paprsků a proto sáhněte po těch s listy tmavších odstínů, které bez problémů snesou i stanovisko pod košatým stromem.