Tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR: kompaktní a úsporné

Nové tepelné čerpadlo Logatherm WPL AR Buderus je nejen hospodárné a šetrné k životnímu prostředí, ale splňuje také všechny požadavky kladené na moderní topné systémy, mezi které patří nízká spotřeba energie, tichý chod a optimalizace provozu.

Logatherm WPL AR čerpá energii ze vzduchu, přesto dokáže uspokojit nároky na výrobu tepla efektivní ak životnímu prostředí šetrným způsobem, a to i při teplotách okolo -20 ° C. Dosahuje vysoké výkonové číslo COP 4,1 při A2 / W35 podle normy DIN-EN 14511.

Výkonové číslo je vyjádřením poměru mezi vloženou elektřinou (na pohon elektromotoru v kompresoru) a získanou energií ve formě získaného tepla na straně topení. Pokud tedy tepelnému čerpadlu dodáme 1 kilowatt (kW) ve formě elektrické energie, Logatherm WPL AR dokáže vyrobit 4,1 kW tepla. Při provozu ve spojení s podlahovým vytápěním může být tepelné čerpadlo použity i na chlazení.

Mimořádně tichý provoz

Venkovní jednotka umožňuje díky invertorové technologii modulační provoz, která plynule přizpůsobuje výkon tepelného čerpadla poptávky ze strany topného, ​​resp. chladicího systému. Díky kompaktní nosné konstrukci z EPP (expandovaný polypropylen) navíc zajišťuje nízkou hmotnost a mimořádně tichý provoz. Během provozu na maximálním výkonu dosahuje úroveň hladiny akustického výkonu podle EN 12102 jen 53 decibelů av nočním (tzv. Tichém) režimu ještě o 3 decibely méně.

Přístup k vnější a vnitřní jednotce výrazně usnadňuje instalaci a servis. Venkovní a vnitřní jednotka jsou navzájem propojeny pomocí hydraulického spojovacího vedení, s hermeticky uzavřeným okruhem chladicí kapaliny, díky čemuž při instalaci nemusí být přítomen žádný technik pro chladicí zařízení.

Vnitřní jednotka je ve více provedeních. Existují závěsné a stacionární věžové vnitřní jednotky, které umožňují monoenergetický nebo bivalentní provoz. Při monoenergetickém je jediným zdrojem tepla, bivalentní provoz znamená, že kromě tepelného čerpadla má domácnost ještě pomocný zdroj tepla, řekněme kotel.

Možnost ovládání přes internet

Stacionární věž je kompaktní, prostorově úsporná vnitřní jednotka s integrovaným 190-litrovým zásobníkem teplé vody, 9-kilowattové elektrickou topnou spirálou, expanzní nádobou na vytápění a třícestným přepínacím ventilem.

Další věžová verze je k dispozici také s integrovaným solárním zásobníkovým ohřívačem teplé vody. To umožňuje ohřev teplé vody pomocí solárních kolektorů, což představuje optimální systémové řešení na ještě větší snížení provozních nákladů při přípravě teplé vody. Logatherm WPL AR je připraven na inteligentní propojení s fotovoltaickým zařízením.

Tepelné čerpadlo má zabudované internetové rozhraní, které umožňuje ovládat ho prostřednictvím tzv. smart zařízení a volně dostupné aplikace EasyControl. Snadnou obsluhu celého systému zaručuje intuitivní uživatelské rozhraní ovládacího panelu.