Tablet může dětem pomoci při učení. Jak si ho vybrat správně?

Novodobou školní pomůckou může být tablet, který má několik předností. Dokáže třeba rozvíjet postřeh a kreativitu dětí i pomoci při výuce cizích jazyků. Podle jakých kritérií si tablet vybrat?

Školu hrou hlásal už pedagogický velikán Jan Amos Komenský. Při učení nových poznatků zábavnou formou se děti učí nejlépe. Výuka cizích jazyků prostřednictvím společenských her, filmů, knih a seriálů může být prostřednictvím tabletu také zábavná a jednoduchá, protože malí i velcí školáci dokážou proniknout do zábavného světa a získávat poznatky aniž by se na ně museli přehnaně soustředit.

Tablet tak otevírá brány do světa možností edukačních her, veselých článků a hravého obsahu a pomůže zlepšit studijní výsledky i selektovat správnost informací. Nejen samotné užívání tabletu je však důležité. Mnohem více pozornosti je třeba věnovat i výběru tohoto elektronického pomocníka.

„Opravdu kvalitní tablet vydrží dítěti klidně několik let. Pro děti předškolního věku jsou drahé tablety zbytečné. Většinou je používají na hraní nebo sledování pohádek. Co se týče operačního systému, tyto tablety jsou vybaveny systémem Android, jehož předností je obchod Google Play a v něm množství programů a her ke stažení, „vysvětluje Martin Gergely ze společnosti Okay Slovakia.

Pokud váš školák nebo i vy trávíte při tabletě více času, při výběru se soustřeďte na parametry výkonu, konektivity, rozlišení displeje, případně si pořiďte tablet v kombinaci s GPS modulem, díky kterému získáte navíc i navigaci.

Chybějící klávesnici lze k zařízení jednoduše a rychle připojit pomocí kabelu s konektorem USB, díky čemuž se z vašeho tabletu stane stylový a výkonný notebook s dotykovým displejem. Vytváření dokumentů a jiných souborů se rázem stane jednoduchou záležitostí. Kromě toho umí být tablet s 3G konektivitou neocenitelným společníkem na cestách, protože vás prostřednictvím sociálních sítí či videohovorů propojí bleskově s rodinou a domovem.

„Stále více lidí sleduje na tabletech filmy, proto je důležité rozlišení displeje. To by mělo být minimálně 1 920 x 1 080 pixelů, tedy Full HD. Úhlopříčka displeje by měla být rovněž dostatečná, aby měl uživatel dokonalý zážitek,“ říká odborník na elektrospotřebiče M. Gergely.