Švédské letiště přeměnilo kontrolní věž na bydlení

Představa bydlení přímo na letišti asi neláká každého, ale milovníci létajících strojů budou nadšeni!

Švédskou architekturu si spojujeme s uklidňujícím, moderním, ale jednoduchým designem. A platí to i v případě tohoto interiéru. Až na malý detail: Byt nemá stěny, ale skla. A ze všech stran je výhled na letadla.

Originální bydlení se totiž nachází přímo na letišti. Švédské mezinárodní letiště Arlanda přeměnilo jednu z kontrolních věží na ubytování.
Dokonalý výhled, celkem milý interiér a NULA času stráveného přesunem z letiště do hotelu může být docela zajímavý zážitek pro ty, kteří hledají něco výjimečného, no ne?

O neobvyklé bydlení – byť jen během dovolené – je v poslední době mimořádný zájem. A nemusí jít o adrenalinové záležitosti , právě naopak.
Mnohé netradiční ubytování nabízejí poměrně komfortně vybavené prostory. Například jeden pokoj pro VIP nabízí pařížská Eiffelovka , v Austrálii zase můžete strávit víkend v jeskyni s vířivkou , v Japonsku vás zase ubytují v plovoucí kapsle …

A zdá se, že pro výjimečný zážitek jsou hosté ochotni co-to obětovat z komfortu. Jak jinak by se nejžádanějším dovolenkovým místem mohl stát romantický domeček na stromě?

Oproti těmto Extravagance je noc na místě, kde každých pár minut cosi přilétá nebo odlétá, vlastně tak trochu romantika, no ne?