Stůl nebo knihovna pro kočky? Prý jsou z nich nadšené!

O nábytku speciálně pro zvířata jste už určitě slyšeli.Majitelé koček však upozorňují, že pro jejich chlupatých mazlíčků je nejednou zajímavější krabice, v níž stojany a pelíšky přinesly. Tento nábytek bude výjimkou!

Hongkongský architektonický ateliér LYCS Architecture se totiž začíná profilovat jako značka, která opravdu rozumí kočkám . V roce 2013 navrhli CATable – stůl, který je zároveň kočičím labyrintem (a co je důležité, vypadá opravdu stylově). A to není všechno!

CATable je nádherný dřevěný stůl se splývavými otvory, kterých je radost dotýkat se, i když nemáte chlupatý kožíšek. Dohladka vypracované dřevo s tunely, které jakoby vytvořili obří termiti, je příjemné na dotek. Na rozdíl od běžného nábytku pro domácí mazlíčky tento kousek vypadá opravdu elegantně.

Tento rok však Hongkongu architekti přišli s dalším nápadem – CATable 2.0 vlastně není stůl, ale modulární systém kostek 40 x 40 x 40 cm, které lze libovolně stohovat. Dá se z nich tedy vyskládat knihovna, konferenční stolek, taburetky, noční stolek … cokoliv podle toho, kolik dřevěných kostek máte k dispozici.