Rychlé a levné vylepšení sedačky

Sedačku si kupujeme obvykle s očekáváním dlouholeté životnosti. Ale po pár měsících, či letech nás nutně začne nudit její fádnost. To rozhodně není důvod na výměnu, ale malé oživení určitě padne vhod. Pokud jste volili kvalitní materiály, sedačka vydrží i desítky let, ale s pomocí pár nápadů ji můžete oživit i několikrát do roka.

Polštáře

Jsou levné praktické, není třeba je ani oblékat, rovnou můžete využít jejich barvy a vzory. Pokud se zašpiní, zda poškodí, tak je jednoduše vyměníte za nové. Sedačka bez polštářů vypadá i tak příliš „sterilně“. Je proto důležité na pár kousků myslet již při její koupi. Pro oživení barev, ale i pohodlí.

Polštáře využijete pod nohy, záda a hlavu. to udělají z pohovky přesně to, co jste vždycky chtěli. Pohodlné a pěkné místo. Vyhněte se však polštářem jednobarevným. Ty nebudou dostatečně účinné při oživení. Naopak pestrobarevné vzory zabodují.

Ochranné deky

Patří do kategorie doplňků, které umí ochránit původní texturu sedačky a zároveň mají schopnost okamžitě přeměnit její vizuál. Pěkná deka, která se vám hodí k ročnímu období, náladě, nebo novému doplňku v obývacím pokoji, může zakrývat prakticky celou plochu čalounění. Mnoho lidí používá deky a přehozy pouze na jistou část pohovky. Například pokud chovají psa nebo kočku, kteří s nimi dívají televizi. Vyhradit jim prostor na dece znamená ochránit původní nábytek a zároveň prostor značně oživit.

Částečná výměna

Matrace jsou ještě pevné, ale povrch sedačky je již zjevně opotřebovaný. Obvykle se to týká právě míst, kde se kladou ruce. Moderní sedačky mají oddělitelné opěrky na ruce a proto je možné je inovovat novým čalouněním za pár korun. Není dobré vybírat barvu podobnou původní sedačce. Nikdy ji už přesně netrefíte a tato kombinace vytvoří nesoulad. Lepším řešením je přečalounění částí sedačky barvami, které s její torzem ladí a vytvoří přirozenou symbiózu. Nebojte se poskládat barvy správně a ožije nejen doplněk, ale celý pokoj.

2811675