Průmyslová koupelna

Plánujete rekonstrukci koupelny a toužíte po něčem neobvyklém, nadčasovém a stylovém?Sáhněte po nejnovějším trendu, městském, industriálním nádechu.

Pokud se právě nacházíte ve fázi plánování rekonstrukce vaší koupelny a základ máte jasný – kam půjde vana nebo sprchový kout, zda je nutná výměna potrubí, kam se vejde pračka či sušička, … je na řadě otázka designu. Pokud se nebojíte experimentovat a toužíte po trendy prostoru, určitě si zamilujete industriální styl.

Od podlahy až ke stropu

Základním pilířem koupelny jsou snadno omyvatelné, kvalitní povrchy podlahy i obkladu stěn, které zvládnou nával dennodenní páry a vlhkosti. Při ladění interiéru do městského, industriálního stylu, je správným krokem sáhnout po obyčejném betonu, dřevěné podlaze s jasnou texturou nebo imitaci kamenné dlažby. Na stěny se hodí obklad tzv. subway tile (bílé obdélníky), terakotová cihla, pohledový beton, ale i klasická bílá.

Krása je v detailech

Pokud už máme jasno v tom, jak budou vypadat stěny a podlahy naší nové koupelny, na řadě je sanita, při které trefíte do černého pokud si vyberete volně stojící vanu s matným povrchem (samozřejmě je třeba mít dostatek místa a počítat s vyšší cenou) , sprchový kout s kovovým rámem nebo kamenné či plechové umyvadlo.

Velkým plusem tohoto trendu je recyklace, kde kromě odhalených měděných vodovodních rozvodů, mírně rezavého kovového rámu zrcadla nebo starých průmyslových stínítek osvětlení zabodujete i podobně laděnými doplňky. Pohledejte v podkorví u babičky staré komody, které můžete využít jako úložný prostor pod umyvadlo, ze starých trubek snadno vyrobíte věšáky na ručníky, do slaměného košíku na dřevo uložte pár kosmetických přípravků a nezapomeňte ani na nějakou tu zeleň.