Předcházet alergiím je nejlépe pravidelným sekáním trávníku

Trávy jsou častou příčinou pylové alergie. Přitom téměř čtyři lidé z deseti trpí nějakou formou alergie. Jednou z nejúčinnějších metod, jak alergiím předcházet je trávníky pravidelně sekat.

Na alergie má vliv i botanický druh trávy, například bojínek, jílek, srha laločnatá, kostřava, prstnatec či lipnice luční. Alergie však způsobuje i běžná plevel, zejména pelyněk, merlík, ambrózie, kopřiva, pýr nebo jitrocel. Postižené jsou převážně dýchací cesty a oči.

„Pravidelné sečení, v ideálním případě třikrát za týden, trávník nejen zahušťuje odnožováním, ale zároveň předchází rozkvetlé, a tedy i případným alergiím,“ říká  ředitel společnosti, která je výhradním dovozcem výrobků Stihl a Viking na Slovensko.

„Po sečení můžete nechat posekanou trávu zapadnout mezi živé stébla, kde působí jako přirozená výživa, čímž výrazně snižuje potřebu hnojit. Říká se tomu mulčování a zabraňuje se jím růstu plevelů. Jejich množství lze úspěšně snížit i hnojením trávníku, který se vám odmění krásnou zelenou barvou a celistvým povrchem, „vysvětluje ředitel.

Při mulčování třeba dát pozor, aby se tráva nehromadila, ale byla rovnoměrně rozmístěna, jinak může postupně začít hnít. Plísně a hniloba patří mezi další možné alergeny. Sekačky Viking posekáme trávu opravdu jemně a posečená, a tedy i živiny, se rovnoměrně rozmístí mezi živou trávu.