Příprava na miminko: Co nesmí v pokoji malého prcka chybět?

Je nám jasné, že příprava  pokoje pro miminko dělá budoucím rodičům obrovskou radost.My se k tomu rádi přidáme a se zařizováním pomůžeme.

Připravujete se na miminko? Je dobré vědět, co budete v jeho dětském pokoji už od prvních dní potřebovat.

Přebalovací pult a nábytek

 Přebalovací pult je skvělý hlavně první měsíce života miminka. Později, když už bude mrňous pohyblivější, riskujete úraz. Nejedno dítě se za sekundu z něj skotúľali na zem. Zvažte také, zda chcete kupovat samostatný pult nebo skříňku s vrchním dílem ohraničujícím plochu přebalování, kterou později demontujete. Účelné, hlavně do menších pokojů, jsou postýlky kombinované s odkládacím prostorem, se spodní zásuvkou a s přebalovacím pultem.

Dají se totiž přestavět na klasickou postel . Co se nábytku týče, nezapracte ním celý dětský pokoj. Zpočátku vám postačí zásuvková komoda a jedna-dvě skříňky. Opatrně se štíhlými vysokými regály a skříněmi, které nejsou stabilní. Dítě by je mohlo stáhnout na sebe. V dětské tedy raději nechte volný prostor na chození, běhání, lezení a hraní.

Prostor pro rodiče

Pokud do dětského pokoje umístíte houpací křeslo nebo klasický čalouněný ušák, vy i vaše dítě si ho zamilujete. Můžete v něm pohodlně kojit, sedět s čajem v ruce a při tom pozorovat prcka při hře nebo si později společně číst. Praktická je i klasická postel, případně vyvýšená postel s další postelí ukrytou v její spodní části. Může se totiž stát, že budete mít náročnější

Bezpečnost je prvořadá

Děti jsou vynalézavé, extrémně zvědavé a horolezci jsou oproti nim nic. V jejich dosahu proto nemůže být nic, čím by si mohli ublížit. Ostré, těžké a křehké předměty ze skla a z porcelánu v pokoji nemají co hledat. Pozor také na ostré hrany a rohy na  nábytku . Pojistit se můžete chrániči rohů i pojistkami na skříňky a elektrické zásuvky. Volně se plazící elektrické kabely jsou také nepřípustné. Dlouhé těžké záclony, závěsy a šňůry také představují velkou hrozbu.

Pokud máte topná tělesa, které dokáží svojí teplotou popálit, v dětské je nepoužívejte. Vyhněte se živým rostlinám, které by mohly mít jedovaté květy a listy, i polštářem s dekoračními knoflíky a bambulkami. Ani koberce s dlouhým vlasem nejsou to pravé. Olejíčky, krémy a léky dejte daleko a vysoko z dosahu dětí, no a klíč z interiérových dveří vyberte dříve, než budete muset volat hasiče.