Pokojové rostliny trpí ne v horkých, ale zastíněných bytech

Horké počasí nás nutí, si místnosti co nejvíce zastiňovat. Ale přitom zapomínáme na naše pokojové rostliny. Ty právě světlo potřebují k životu nejvíce.

Na nás blahodárně působící letní měsíce nejsou pro pokojové rostliny vůbec jednoduché, zejména příliš sluneční období od června do konce srpna.

Problematickým činitelem může být poloha bytu. Rostlinám překáží i horko, ale mnohem více na ně doléhají zastíněné okna. Pokud přes den zastínil byt před horkem, vaši zelení přátelé nároční na světlé až slunečné místa stojí ve stínu.

 Permanentní nedostatek světla zpomaluje jejich růst, květy se slabě otevírají, odpadávají květní pupeny a panašované listy mají sklon zezelenat. Proto byste měli bezpodmínečně zvážit, zda žaluzie stáhnete úplně, nebo jen na polovinu.

Zvláště hodně světla potřebují bugenvilea, Kalanchoe, lucerničku, pogonaterum, citroníky, kroton, Kliv červená, hojí pěkná, irezina, Ixora, jakobínů nebo „sloní noha“.

Mezi kaktusů a sukulentů nezbytně potřebují slunné místo aloe, pryšec ohnivý, Echeveria, Kalanchoë thyrsifolia, opuncie a i pachypódium.