Plovoucí podlahy – Vše, co vás o nich zajímá 

Pod pojmem plovoucí podlahy se skrývají takové podlahové krytiny, které jsou určeny k pokládce bez pevného spojení s podkladem, což celý proces jejich instalace dosti zjednodušuje a urychlujeNerozhoduje přitom vůbec z jakého materiálu jsou vyrobeny. Můžeme se tedy běžně setkávat s dřevěnými, laminátovými, ale třeba i korkovými plovoucími podlahami – tyto všechny podlahové krytiny naleznete i v nabídce světa podlah Supellex. 

Všechny dílce plovoucí podlahy jsou tedy spojeny nikoliv s podkladem ale pouze samy mezi sebou, a to buď pomocí lepení, či pomocí moderního klik systému, který jejich pokládku činí ještě více pohodlnějšíPři samotné pokládce je každopádně důležité tvořit mezi podlahou a zdí několikacentimetrové dilatační spáryjež jí umožní se rozpínat například během horkých letních dní. Rovněž je nutné, aby podkladový povrch byl dokonale uhlazený a rovný. 

Proč si pořídit plovoucí podlahu? 

Důvodů pro koupi plovoucí podlahy je hned několik. Například vzhledem k tomu, že jsou vyráběny z nespočtu různých materiálů, tak jsou dostupné v mnoha dekorech a vzorech – každý si tedy snadno najde takovou podlahu, jež bude pasovat zrovna do jeho bytu či domu. Shrnuto podtrženo, plovoucí podlahy jsou dokonale vyváženou kombinací snadné pokládkyatraktivního designu a taktéž přijatelné ceny. 

Dalším z důvodů je snadnost jejich údržby, neboť pouze čas od času je stačí přetřít navlhčeným hadrem. S množstvím vody na vytírání to však není dobré přehánět, neboť plovoucí podlahy hůře snášejí vlhkost. Z tohoto důvodu se nehodí do koupelny, jejich místo je v obýváku nebo ložnici. Vyjma horšího zvládání vlhkosti se ale jinak plovoucí podlahy vyznačují velkou odolností, díky které vám dlouho vydrží. Navíc budou i po letech používání vypadat jako nové, neboť se dají bez problémů renovovat. 

Kam v Praze pro nejkvalitnější plovoucí podlahy? 

Co jsou to plovoucí podlahy, jaké jsou jejich přednosti a na co si naopak dávat pozor jsme si již řekli. Na řadu tedy přichází ještě zmínka o tom, jak a kde si vybrat tu pro vás nejvhodnější. Nezmiňujeme se o tom náhodou, výběr plovoucí podlahy je totiž ještě o něco více důležitější, než je tomu v případě jiných podlahových krytin, protože zvolením nevhodné plovoucí podlahy byste devalvovali její užitnou hodnotu prakticky na nulu. 

Nejlepší možností při výběru plovoucí podlahy je vždy osobní návštěva prodejny, kde si můžete podlahu důkladnější prohlédnout a případně se proškolených prodejců zeptat na otázky související třeba s její údržbou. Takto navštívit a porozhlédnout se můžete třeba po pobočce Supellexu v pražských Letňanech nacházející se na adrese Toužimská 889. Zklamaní rozhodně nebudete, neboť tam na vás čekají desítky různých modelů plovoucích podlah, jež si můžete rovnou na místě i zakoupit!