Otevřené bydlení

Otevřené prostory jsou moderní, pěkné a prostorné. Žádná stísněnost, více světla. Jen občas vzniká problém, jako celek správně rozdělit, protože vše v kupce nepůsobí příliš vábně.

Velký prostor totiž může připomínat více letištní halu, než útulné bydlení. Způsobů, jak se efektu ozvěny vyhnout, je několik.

Apartmánové studia neustoupí

Koncept apartmánu, namísto předělení a samostatných pokojů nejen je, ale i bude v kurzu. Moderní developerské projekty již nechávají otázku dělení přímo na architekta, nebo pana domácího. Proto je fajn vědět základní principy toho, jak mít „více pokojů v jedné“.

Otevřené police

Není nutné, aby se plochy ve velké místnosti dělily neprůhlednými stěnami. Kdysi fungovaly paravany, knihovny, ale prakticky tak vytvářely pomyslné příčky a redukovali světelný tok a opticky zmenšovaly celý prostor. Řešením je otevřený regál.
Čtvercové perforované knihovny naplníte vázami, květinami, keramikou. Prakticky se stěna stane jemně neprůhlednou, ale stále nebude úplně pevnou. Jde o moderní prvek, který zachová světelnost a přitom určí hranice.

Pohovky a křesla

Byly, jsou i budou kvalitními dělícími předměty. Dokonce si ani nevyžadují vysoké investice. Stačí je správně situovat. To znamená například natočení v jednom směru a neotevřít je do prostoru. To platí například o vytváření koutku na čtení propojenou kuchyni s obývákem. Několik křesel otočených jakoby zády k dění vytvoří opticky uzavřený kout na relax, šálek čaje i čtení.

Koberec

Je ideálním pomocníkem i pro ty, kteří mají jen minimum prostorového vidění. Jednoduše stačí dostatečně velký kusový koberec rozložit a naskládat něj židle, stolování, nebo domácí pracovnu, jednoduše to, co chcete na území stvořit.
Vhodné je, pokud například křesla stojí dvěma nohama na koberci a dvěma mimo něj. Tak sice oddělují prostor, ale zároveň ho pěkně a celistvě nechávají zapuštěný do okolí. Vyvarujete se ostrým předělem.

Rostliny

Živý plot odedávna odděloval soukromí pozemku od hluku ulice. S pokrokem v oblasti designových květináčů a nástěnných a vertikálních zahrad se takové živé ploty uchytily iv interiéru. Jazyky, bytové bonsaje, kaskády břečťanu. Můžete si volit květiny dle libosti a oddělit tak jednotlivé zóny, navíc zcela přírodně.

Závěs

Hodí se i do běžné rodiny, když chcete mít například v jednom pokoji více soukromí. Ideální do bytů, kde by se hodila dětský pokoj, ale zatím na ni není prostor. Závěs vytváří nejen předěl, ale i soukromí. Pokud je barevně šik, dokáže se velmi pěkně sladit.