Nebojte se černé koupelny

Koupela s černými stěnami, podlahou či sanitou se často nevidí. Jelikož většina koupelen má podobu malé uzavřené místnosti bez okna mezi lidmi panuje obava ze „zeštíhlovacího“ efektu černé. Malého akcentu této barvy se však nemusíte vzdát ani v menší koupelně.

Elegantní kráska

Černá barva se v mysli spojuje smutkem a nekonečnou temnotou. Nikdo však nemůže zpochybnit její silný až dramatický výraz v oblasti interiérového designu. Dodá eleganci a luxusní vzhled i zcela obyčejným předmětem. Proto se nebojte použít ji v koupelně v hlavní roli, ale dobře si rozumí is různými odstíny.
Nesmrtelná je kombinace černá s bílou, ale vynikne iv spojení s výraznějšími odstíny, například žlutou, červenou, modrou.

Správné dávkování

Jako při všem, i při černé koupelně hraje důležitou roli správné dávkování. Příliš mnoho černé navodí pochmurný dojem a místnost opticky zmenší. Nepodlehněte lákání a navzdory atraktivní nabídce obkladů, dlažby, van a umyvadel si vyberte jen jeden prvek.
Správnou odpovědí pro co nejlepší výsledek je kontrast – černá vana a umyvadlo vyzní ve světlé koupelně, v koupelně s černým obkladem je jedinou správnou volbou bílá sanita.

Jen pro odvážné

V prostorné místnosti se nemusíte bát ani takové troufalosti, jakou je černý strop. Zvláště, pokud jde o koupelnu s opravdu vysokým stropem. Černá barva ho opticky přiblíží a místnost bude působit útulnější. Černému stropu mohou sekundovat pastelové i syté barvy, dřevo, cihla, sklo, kov.
Ke kráse koupelny přispějí velká zrcadla, vodovodní baterie a koupelnové příslušenství v zlatých a stříbrných odstínech.

Nadčasová koupelna

Rozhodnutí zařídit koupelnu v černém tónu je určitě správné. Černá přistane modernímu i minimalistickému interiéru a nikdy nevyjde z módy. V případě, že vás omrzí snadno a levně ji oživíte doplňky ve výrazných barvách. Pokud chcete, aby byla opravdu nadčasová a „přežila“ roky, při výběru sanity a nábytku se zaměřte na jednoduché linie a geometrické tvary.
Elegantní vzhled podpoříte udržováním pořádku, většinu věcí proto uložte do skříněk nebo boxů.

Co jí vadí? 

Na krásném vzhledu černé může nepěkně podepsat jedině vodní kámen. Nejviditelnější je na lesklých površích, takže na exponovaná místa umístěte obklady se vzorem, strukturou nebo jemným melírováním.
Nezbytnou podmínkou je dostatek světla. Pokud toto zanedbáte, černá koupelna bude působit pochmurně. Nemusí jít jen o přirozené světlo, v koupelně musíte důsledně naplánovat rozmístění umělého osvětlení. Nádherný efekt noční oblohy získáte díky bodovým svítidlům.