Nákup žaluzií online vám ušetří spoustu starostí i nemalé peníze

V posledních letech  vzniklo několik e-shopů, které prodávají žaluzie, rolety a další stínící techniku ​​online. Netradiční přístup k prodeji žaluzií slaví poměrně rychlý úspěch.

Za montáž, ba často ani za dopravu netřeba v tomto případě platit, co se zákazníkům líbí. A jak vlastně nákup žaluzií online probíhá?

Klasický postup je vcelku běžný: oslovíte firmu a ta vám pošle technika, který zaměří okna. Pak si vyberete typ a barvu stínění, technik vám vše nacenit ao několik dní přijde znovu, aby vybrané stínění namontoval. Za všechny tyto úkony samozřejmě platíte – na faktuře proto najdete částku zahrnující nejen samotné stínění, ale také výjezd se zaměřením a výjezd s montáží.

Zaměření je na vás

Při nákupu stínění online poslední dvě položky na faktuře neplatíte – zaměření okna i montáž žaluzie si provádíte sami. Ušetříte proto několik desítek až stovek eur, v závislosti na tom, kolik metrů plochy stínění kupujete.

Při jednoduchém srovnání klasické horizontální žaluzie s rozměrem metr x metr jsme zjistili, že žaluzie vás na e-shopu  vyjdou o 40 procent levnější než při koupi přes kamennou prodejnu. Úspora činila více než 13 eur. Dopravu pak zmíněný e-shop poskytuje zdarma.

Maximální pohodlí

Nákup žaluzií online není výhodný pouze finančně – umožňuje také pohodlný a ničím nerušený výběr správného barevného odstínu. Nestojí před vámi nedočkavý pracovník se vzorníkem v ruce čekající na to, až si konečně vyberete. Internetové stránky prodejce si proklikávat byť i několik hodin a nikdo se na vás za to křivě nedívá. Vyberete si tak nakonec lépe, než kdybyste ukázali na barvu ve spěchu a stresu přímo před prodejcem.

Jedinou objektivní nevýhodou nákupu online je fakt, že si musíte okna sami zaměřit a žaluzie potom i namontovat. To první je zcela jednoduché, stačí na to svinovací metr a pět minut času. Montáž už vyžaduje trochu zručnosti, ale povětšinou si s ní poradí úplně kdokoliv. I díky podrobnému návodu, který seriózní prodejci vystavují na svých webech, posílají e-mailem a často také přibalují přímo do krabice s stíněním.