Kuchyně, které mají šarm

Snad ze tří kuchyní, které vám představíme, má nějaká neotřelý prvek.

Veselá barevnost

Asi nikoho nepřekvapí, že tato kuchyně patří někomu, kdo se živí grafikou a ilustracemi, však? Hravost a záliba v kombinaci barev je zjevná na každém kousku, ale nejvíce na dramatické dřevěné stěně poskládané z různobarevných dosiek.Táto kuchyně má několik netradičních nápadů: mimo jiné podlahu z leštěného betonu. Nebo zástěnu za kuchyňskou linkou z mozaiky, která je vyskládaná z bílých a zelenkavých dílků tak, aby tvořila stínování.

Pozornost si zaslouží i velký stůl z cedrového dřeva. Stůl je navíc na kolečkách, aby se dal zasunout do kuchyňské linky jako skládačka.

Dřevo s betonovou zástěnou

I tato kuchyně má hned několik zajímavých prvků (a možná by stačil jen jeden): kuchyňská linka je ze dřeva, které u nás pokládáme za nevšední. Jde totiž o vavřín kalifornský – strom s listy velmi podobnými bobkového listu. Vavřínové dřevo může být žlutavé, podobně jako javor nebo hnědé, připomínající ořech.

V tomto případě jde o tmavší verzi. Výrazné struktuře dřeva mírně konkuruje černobílá zástěna z betonových obkládaček. Podlaha je dubová.

Multifunkční a moderní

Třetí kuchyně zaujme mnohostranným využitím: slouží nejen na vaření, ale i jako prádelna, komora, zahradní umývárna a schodiště vedoucí na patro. Je zhotovena z překližky, dřevotřísky a laminátu. Pracovnbé desky jsou z materiálu paperstone – jde o kompozitní materiál složený z recyklovaného papíru a různých epoxidů.

Pozornost v této kuchyni láká zejména cihlová stěna, mentolově zelená chladnička, schodiště přeměněny na policový systém a velký kuchyňský ostrov, který funguje jako snídaňový pult.