Jak položit plovoucí podlahu? Snadno a rychle

Při výběru nové podlahy do bytu nebo kanceláře je nutné zvážit nejen vzhled budoucí podlahy, ale i technické vlastnosti. V neposlední řadě hraje významnou roli i skutečnost, zda si na položení podlahy objednáte odbornou firmu, nebo se pustíte do pokládky sami. Pokud si pokládáte podlahu svépomocí, ušetříte zajímavé finanční prostředky, které byste jinak platili firmě. Při špatném pokládání si však můžete materiál podlahy nenávratně zničit. Plovoucí podlaha je rozumným řešením pro všechny, kdo touží po kvalitní podlaze a chtějí si ji položit sami.

Kde vzala plovoucí podlaha svůj název

Plovoucí podlahy je souhrnné označení pro podlahy z různých materiálů, který mají společný systém pokládky. Jsou to podlahy skládající se z jednotlivých dílů, které jsou k sobě složeny zámkovým systémem. Podlaha tak tedy není přilepena k podkladu, ale je na něm pouze položena. Vyvolává tudíž dojem, jako byl volně plula. 

Plovoucí podlahu složíte snadno a rychle

Plovoucí podlahy jsou vybaveny speciálním zámkovým systémem, kterým do sebe jednotlivé díly zapadají. Není tedy potřeba nic lepit ani šroubovat. Zámkový systém tvoří jakousi stavebnici, ze které snadno, čistě a rychle složíte pevnou podlahu. Postup je vytvořen tak, aby podlahu zvládl složit i zručný kutil.

Dbejte na kvalitní zámkový systém

Věnujte pozornost výběru opravdu kvalitního zámkového systému zejména v případě, že v budoucnu plánujete podlahu někam přemisťovat. Velkou výhodou plovoucích podlah je právě možnost jejich rozebrání a opětovného složení. Levnější a méně kvalitní druhy podlah však mají zámkový systém uzpůsobený k bezproblémovému složení. Při opakovaném rozložení a složení je u těchto podlah vyšší riziko poškození. Při koupi podlahy se tedy poraďte s prodejcem i o možnosti případného přesunu podlahy.

Druhy podlah se liší podle materiálu nášlapné vrstvy

Plovoucí podlaha je tvořena sendvičovým systémem. Nachází se v něm různé izolační materiály zajišťující tepelnou izolaci, tlumící zvuky a horní vrstvou, která může být z různého materiálu. Nejznámější jsou plovoucí podlahy laminátové, dřevěné a vinylové. Kromě pořizovací ceny se tyto materiály liší i požadovanými vlastnostmi.

Dřevěné plovoucí podlahy vytvoří pocit přirozeného tepla

Dřevo je přírodní materiál, jehož velkou předností je pocit tepla od nohou. Dřevo je příjemné na dotyk, na dřevěné podlaze se dobře sedí. Pro zvýšení pocitu tepla lze pod dřevěnou podlahu umístit podlahové vytápění. Dřevo se hodí do klasicky zařízených interiérů, ale dřevěnou podlahu si můžete dopřát i v moderní novostavbě.

Dřevo vyžaduje údržbu, ale vaši péči vám bohatě vrátí

Drobnou nevýhodou dřeva je složitější údržba. Dřevo je potřeba opatřit ochranným nátěrem, nejčastěji lakem nebo olejem. Rovněž je použití dřeva limitováno tím, že je dřevo náchylné na vlhkost. Není tedy příliš vhodné do koupelen, pokud se nejedná o dřevo tropické. Nicméně krásná dřevěná plovoucí podlaha je sázka na jistotu do každého obytného interiéru.

Parador Classic 3060 představuje osvědčenou klasiku

Z dřevěných plovoucích podlah je velmi zajímavá kolekce Parador Classic 3060. V nabídce této kolekce jsou zastoupeny tradiční české stromy, jako je javor, jasan, dub, buk a třešeň. Podlahy jsou určeny pro tradičněji pojaté interiéry. Kvalitní dřevěná podlaha v klasickém provedení se však hodí téměř do každého stylu.

Laminátové plovoucí podlahy jsou praktické a oblíbené

Laminátové podlahy představují rozumné, praktické a krásné řešení za dostupnou cenu. U laminátových podlah odpadá potřeba speciální údržby, můžete je lehce čistit vlhkým mopem. Laminátovým podlahám je někdy vyčítána tvrdost a pocit zimy. Řešením může být podlahové vytápění a nošení obuvi s měkkou podrážkou. Laminátové podlahy nejsou příliš oblíbené domácími zvířaty, jelikož jim při rychlejším pohybu podjíždějí nohy. Nebezpečí skluzu je vyšší i u dětí a seniorů.

Kolekce Egger Basic Plus přináší kvalitu za akční cenu

Tato kolekce německého výrobce obsahuje pět akčních modelů. Za velmi příznivou cenu získáte kvalitní podlahu v krásném a oblíbeném designu dřeva. Podlahy z této kolekce jsou vhodné pro domácnosti, ale vydrží i v méně zatížených komerčních prostorech.

Vinylové plovoucí podlahy spojují krásu, přírodní vzhled a bezúdržbovost

Pokud hledáte plovoucí podlahu, ve které se spojí krása dřeva a praktičnost laminátu, volte vinyl. Dekory dřeva na vinylových podlahách jsou na první pohled k nerozeznání. Vinyl je teplý, měkký materiál, který nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Povrchová vrstva se dá pořídit v antibakteriální a protiskluzové úpravě. V případě poškození vinylové podlahy stačí vyměnit poničený díl za nový, zámkový systém výměnu umožní i v domácích podmínkách.

Kolekce Fatra RS-Click spojuje váš domov

V této kolekci českého výrobce je obsaženo šestnáct nejoblíbenějších motivů lepených podlah, které byly přepracovány do zámkového systému. Váš domov tak může tvořit jednotná podlaha od koupelny po ložnici. Užijte si krásně esteticky propojený prostor, vinylové plovoucí podlahy Fatra RS-Click vám to hravě umožní.