Chcete se pyšnit krásným trávníkem?

Ani váš trávník nesplňuje představy o dokonalé zelené ploše? Možná se dopouštíte jedné z častých chyb, přečtěte si o nich v radách zkušeného odborníka.

Večerní a odpolední polévání

Na závlahu volte časné ráno. Po zálivce nezůstane plocha dlouho vlhká a zabráníte potencionálnímu vzniku houbových chorob. Brzy ráno se zároveň vyrovnávají teploty mezi vzduchem, půdou a teplotou vody ze studny a jen zřídka fouká vítr, který by způsobil odnos vody od postřikovačů.

Příliš časté polévání

Pokud nejsou extrémně horka, zavlažování každý den nebo dokonce vícekrát denně není vhodné. Naopak platí pravidlo, že se zalévá méně často, ale větší závlahovou dávkou. Takto trávník donutíte kořenit hlouběji a potom méně trpí během extrémních horkých dní.

Nízká frekvence sečení

Nechat trávník vyrůst na 15 cm a potom jej zkosit na 5 cm je asi to nejhorší, co můžete udělat. Plocha zůstane světle a bez listů a bude dlouho trvat, než se z toho porost vzpamatuje. Pravidelným sekáním podporujete odnožování a tím i jeho zahušťování. Zkuste sekat pravidelně, každý třetí den a uvidíte rozdíl v hustotě trávníku.

Používání jednoho hnojiva po celý rok

Trávník potřebuje na růst a vývin vždy jiné hnojivo, podle toho, jaká je část roku. Nesprávně zvolená výživa nebo jednostranné hnojení s převahou dusíku během celého roku vedou ke vzniku chorob.