Balkon, který kvete po celý rok

Přijde jaro a s ním konečně uspokojíme naši potřebu nedívat se z okna jen na pochmurný přechod mezi dvojitými ročními obdobími doprovázené blátem a mlhou, ale toužíme konečně po něčem veselém a barevném!

Časy, kdy byla jedinou kvetoucí rostlinkou na našem balkoně velká spousta muškátů, jsou už dávno pryč. I když jejich květy jsou krásné, dnes je v kurzu různorodost a my vám prozradíme, jaké rostliny na váš balkon vysadit tak, aby vám kvetl po celý rok. A sousedé mohou jen závidět a ptát si rady.

Jaro

 Jaro je již tradičně typické krásou cibulovin, na kterých veselé barvy po dlouhé zimě všichni nedočkavě čekáme. Na podzim vysazeny tulipány, narcisy či hyacinty krásné rozzáří váš balkon již v březnu či dubnu a pokud je doplníte velkým květináčem plným zlatého deště nebo voňavého šeříku, maceškami či nějakou tou magnólií, neprohloupíte.

Léto

V létě máte v podstatě nekonečné možnosti. Kvetou téměř všechny trvalky a radost vám mohou dělat nejen typické muškáty či petúnie, ale vyzkoušejte také vysadit třapatky, různé barvy oleandru, sanvitálie a krásu lučních květů na váš balkon přinese například echinacea.

Podzim

I když si možná myslíte, že září je čas, kdy vám už nezbývá nic, jen pomalu ukrývat odkvetlé rostlinky před nízkými teplotami, není to tak. Podzim je již tradičně časem chryzantém, krásné hortenzie, bršlenu, různých druhů javorů a množství okrasných trav.

Zima

To, co potěší oko i při zemi zasypané sněhem je správný výběr dřevin a keřů, které váš balkon sice již nepotěší barevnými květy, ale zeleň a odstíny žluté, hnědé či červené rozhodně ano. Volit můžete například mezi tújemi, jalovcem, smrky, zimostrázem. Pokud se vám ale skutečně stýská za trochou barvy, sáhněte po vřesech. Ty při správné péči vydrží i tuhé severské zimy, takže jimi lehce vyčkáte až do teploučko jara.

1