5 jednoduchých způsobů, jak vytvořit zahradu přátelskou k divoké přírodě

Proč je důležité chránit divokou přírodu?

Zatímco divoká zvěř a příroda jsou skvělé pro naši duševní pohodu, je životně důležité porozumět důležitosti divoké zvěře pro naši fyzickou pohodu. Včely opylují 75 % našich hlavních potravinářských plodin po celém světě, přičemž vědci odhadují, že ruční opylování britských plodin by stálo každý rok přes 1,8 miliardy liber. Hrozba pro včely je hrozbou pro další důležité opylovače, proto by měla být veškerá divoká zvěř chráněna, aby ekosystémy prosperovaly a aby bylo zajištěno globální potravinové zabezpečení.

Jaké jednoduché věci můžete udělat pro vytvoření zahrady přátelské k přírodě?

Vytvořit útočiště pro divokou zvěř, kde se mohou krmit, ukrývat a množit, neznamená nechat zahradu divoce růst, ani to nevyžaduje drahé vybavení. Přečtěte si několik malých, jednoduchých věcí, které můžete udělat pro velký rozdíl…

Méně sekejte trávník!

Kromě místa pro úkryt a rozmnožování poskytují oblasti neposečené trávy důležitá stanoviště pro hmyz a malé šelmy, které se stávají potravou pro ptáky. Méně sekání může být záchranou pro biologickou rozmanitost, motýly a včely, takže pokud můžete, počkejte s kácením zarostlých zahrad až do pozdní zimy / časného jara.

Vytvořte bezpečný prostor.

Vytváření úkrytů pro divokou zvěř znamená, že se mají kam schovat před predátory a špatným počasím. Postavte hotel pro hmyz pomocí dutých tyčí a klád s vyvrtanými otvory; přidělte tento kout v kůlně nebo hromadě kamení pro brouky nebo poskytněte ptačí budku nebo domov pro ježka.

Odložte hadici!

Šetřete dešťovou vodu ve vodních sudech a sudech pro vodní prvky, rostliny a jezírka. Vodní nedopalky jsou skvělým způsobem, jak udělat něco pro životní prostředí, ušetřit peníze (pokud máte vodoměr) a také pomoci rostlinám k rozkvětu. Dešťová voda je na rozdíl od vody z vodovodu nejen bez chlóru a chemických látek, ale obsahuje také dusičnany, které rostliny preferují.

Zasaďte krmiště.

Výsadba krásných barevných květin a keřů po celý rok krmí důležité opylovače nezbytnými živinami. Včely, motýli a další opylovači se živí kvetoucími rostlinami bohatými na nektar a opylují je za pochodu. Přilákání hmyzu a malých šelem do zahrad poskytuje lákavá potrava pro ptáky a drobné savce.

Zbavte se hubičů plevele a toxických pesticidů.

Mnoho hmyzu je neuvěřitelně užitečných pro zahrady. Při pohybu mravenci a žížaly provzdušňují půdu a zlepšují odvodnění. Je smutné, že pesticidy, jako jsou pelety a prášky, způsobují klesající počet hmyzu a poškozují volně žijící zvířata. Pokud jste frustrovaní z hubení rostlin slimáky, proč nezvážit přirozené metody, jak je udržet na uzdě? Použitá kávová sedlina a seno mohou zabránit slimákům spolu s rozbitými skořápkami.

Dalším oblíbeným nápadem je doprovodná výsadba, která kombinuje rostliny, které se navzájem doplňují. Například vedle salátu zasaďte mátu, abyste zabránili slimákům; pažitka a česnek společně k odpuzování mšic a měsíčky k přilákání slunéček sedmitečných. Nejen, že je doprovodná výsadba skvělá pro kontrolu škůdců, ale šetří místo tím, že poskytuje stín a struktury pro růst.