Tipy pro interiérové ​​osvětlení

Osvětlení v domácnosti se může lišit v závislosti na dané místnosti. Jelikož v každém pokoji děláme něco jiného, ​​třeba tomu přizpůsobit i osvětlení v různých úrovních. Správně zvolený styl osvětlení udělá s vaší domácností zázraky. Je také třeba se zaměřit na barvu světla a jeho směr.

V obývacím pokoji můžete použít kombinaci stolní i stojací lampy. Zaměřte se na osvětlení objektu jako je obraz, rostlina nebo nápadná komoda. Pro pohodlné čtení je vhodná lampa zářící dolů. Moderní domácnosti mají naopak zabudované stropní svítidla, které se dají v případě potřeby ztlumit.

Nejjasnějším místem v jídelně by měl být určitě jídelní stůl. Perfektně ho doplní krásný lustr, na trhu dostupný v různých velikostech a stylech. V ostatních částech jídelny postačí světlo relaxační v podobě malých stolních lamp či svícnů.

Ideálním řešením v kuchyni je horní osvětlení. Při vaření můžete prakticky využít i osvětlení pracovní plochy. Vkusně vynikne skříňkové osvětlení, které působí moderně a stylově.

Je samozřejmé, že v ložnici má panovat útulná atmosféra. Noční stolky většinou obsahují malé lampy, které poslouží při čtení. Příjemně působí i svíčky v různých barvách, umístěné na komodě či parapetu.

Při úklidu koupelny zas pomáhá stropní světlo, které místnost celou osvětlí. V některých případech se osvětlení montuje i přímo nad sprchový kout. Nejlepší volbou při líčení je však boční osvětlení blízko zrcadla. Zajistí vám tak perfektní nanesení líčidel.

Z hlediska bezpečnosti je nutné zajistit odpovídající osvětlení chodeb, případně schodiště. Schody by měly být osvětleny i pomocí přepínačů umístěných v horní i dolní části. Do chodby zapadne lustr ale i stropní či nástěnné osvětlení.

Proto, abyste ve vaší domácnosti cítili bezpečně a pohodlně, potřebujete základní prvek, kterým je kvalitní osvětlení.