Sklenice od zavařenin nevyhoďte! Budou z nich krásné dekorace!

Koupili jste si okurky, med nebo marmeládu a zůstaly vám zavařovací sklenice, které pouze překážejí. Pokud je nechcete nechat odděleného sběru, na místě bude udělat z nich dekoráci. Princíp výroby je jednoduchý. Pohár zavřete, do víčka vyříznete otvor na peníze a máte levnou a skleněnou nádobu, ve které budou dobře působit drobné peníze i papírové bankovky. Může to být například rezerva na horší časy, která vám dodá jistotu, že nežijete z posledného.

Perfektní na koření

Pokud jde o malé zavařovací sklenice, zužitkujete jejich například jako ampule na koření. Nemusíte je kupovat. Ušetřete finance a pak stačí už jen na sklo nalepit štítky a máte koření vždy roztříděny.

Kuchyňské ozdoby

Sklo je sklo a nevyrovná se jednoduše žádnému plastu. Co se týče hygieny, ale i estetiky. Do prázdných sklenic můžete například umístit těstoviny, luštěniny, houby. Dokonce dokážete využít prázdný prostor v kuchyni, pod skříňkami linky. Stačí když napevno zachytíte víčka z sklenic do pod skříňky a plné sklenice do nich našroubujete. Využijete místo, zútulníte si kuchyni a nemusíte zahodit sklo.

Pořádek drobností

Podobně jako kuchyňské přísady můžete takto v domácnosti do sklenic uzavřít mnoho drobností, které tvoří pověstný nepořádek. Barvičky, kolíčky, tužky, knoflíky … To vše může být skvěle a prakticky uskladněny. Sklo je plně průhledné, takže na první pohled snadno zjistíte, co se skrývá uvnitř.

Svícny

Můžete je pomalovat, dekorovat větvičkami, obalit do barevných „šatů“, vložit kahan a mít pěknou svíci, která vytvoří příjemnou domácí pohodu. Výhodou je, že si můžete ze skla udělat pomocí papíru a barev stínítko, které bude vyzařovat různé obrazce.

Malá zahrádka

V skleněném poháru dokážete pěstovat i různé kuchyňské bylinky. Můžete je dokonce naskládat do jednoho kočárku nebo nádoby a vytvoříte si tak malý záhon. V skle vidíte, zda je zem suchá, potřebuje polít nebo rostlinka přesadit do většího. Praktické i estetické.

Barevné soli

Do sklenic můžete nasypat i barevné soli do koupele. Zapůsobí esteticky a můžete z nich vždy i něco použít na zpříjemnění pohody ve vaně. Připadne si takové sklenice v závislosti na velikosti najdou uplatnění i jako odkládací složky.