Proměně dětského pokoje podle sezony

Máte rádi zdobit si svůj příbytek a nestačí vám jen výměna dekorací na oknech či v obývacím pokoji, ale rádi byste vyzdobili pokojíček vašich ratolestí vždy podle daného období nebo nadcházející události? Ne vždy to musí znamenat zruinování vašeho rodinného rozpočtu. A ne vždy musíte přestavovat celý dětský pokoj. Podíváme se, jak na to.

VYTVOŘTE DĚTEM NEUTRÁLNÍ POKOJ

Hlavním bodem je začínat s neutrální dětským pokojem, aby nepůsobila proplácení dojmem. Pokud budou mít vaše ratolesti dětskou pokoj v neutrálních barvách, neznamená to, že by byly ochuzeny o krásnou pokojíček nebo že by fádní barvy zastavili rozvoj jejich kreativity. Nemusí být ochuzeny vůbec o nic.

Nemusíte se striktně držet zažitého stereotypu – růžová pokojíček pro holčičku a modrá pro chlapečka. Zařiďte pokoj v neutrálních barvách. Stěny vymalujte bíle či béžovo, nábytek volte v dřevěném dekoru nebo také v bílé barvě. Ostatní barvičky doženete později. Máte nyní totiž ideální připravenou půdu pro to, abyste mohli měnit vše kolem.

SAMOLEPKY NA ZDI ČI NÁBYTEK

Samolepky jsou sice trvalejšího rázu, ale i tak vám nic nebrání měnit jejich dle sezóny. Samolepicí obrázky všemožných motivů seženete jako na internetových obchodech, tak v kamenném papírnictví už za pár eur. Můžete si tak nalepovat velikonoční vajíčka či Mikuláše.

BAREVNÉ ZÁVĚSY A LUSTRY

Stejně s tím, jak měníte závěsy v pokojích za letní nebo zimní, vyměňte je dekor. Mnoho obchodů dnes nabízí tematické závěsy do dětských pokojíčků. Na Vánoce můžete pověsit závěsy se sněhovými vločkami nebo třeba s dnes tak módním vzorem jelena.

Pořiďte dětem lustr s výměnným krytem. Jak budete kryt měnit, tak se budou měnit obrázky odrážející se na stěně dětského pokoje. V zimě to mohou být sněhové vločky, v létě lodičky.

POVLEČENÍ

Dnes není už neobvyklé mít potlačenou i ložní prádlo. Vaše ratolest možná nejraději spí pod peřinou s Batmanem, Elsou či jinou filmovou postavičkou. Nakupte jim povlečení podle daného období. V nabídce je nepřeberné množství, například se zimními tučňáky, sněhuláky, na Velikonoce s kuřátky nebo na podzim Medvídka Pu mezi listy. Případně se inspirujte dalšími dětskými povlečením.

VÝZDOBA OKEN

Abychom nezapomněli již zmíněnou výzdobu oken, vyšperkujte i jejich. Obrázky do oken můžete zakoupit v jakémkoliv papírnictví, nebo si je můžete vyrobit sami. Vaše děti bude zaručeně bavit jejich výroba a užijete si při ní spoustu zábavy.

Společně si vyberte vhodné motivy, nakreslete je na papír a vystřihněte. Tyto obrázky můžete rovnou zavěsit do oken nebo je použít jako šablonu. Zakupte si speciální barvy, položte přes šablonu průhlednou fólii a kreslete. Může vám pak z okna dívat například ježek se svým typickým čéškou na zádech.