Co potřebujete k malé interiérové ​​zahrádce?

Venku už příroda ztratila svěží barvy a i divoké odstíny podzimu pomalu vybledly do zimy. Ideální čas rozzářit zelení domácí interiérovou zahrádku. Nepotřebujete hodně peněz, ani stavební dozor a svůj záhon zeleně můžete vybudovat stejně dobře v domě, tak v bytě.

Samozavlažování

Jde o promyšlenou strukturu polévání a zavlažování květin, které do nádoby s hlínou pomalu sají pomocí textilií vodu z jiné nádoby tehdy, pokud ji potřebují. To je vhodné pro lidi, kteří chtějí mít doma zeleň, ale například hodně cestují, nebo se nestíhají věnovat každodenní zálivce. Stačí jen sem – tam přilít vodu a rostlinky budou stále krásně zelené a svěží.

Rostlinné terárium

Spojuje se obvykle s exotickými živočichy. No kdo nemá chuť hadem a plazům lovit a chovat živou potravu, může si udělat dokonalé tropické terárium výhradně z rostlin. Takto dokážete například do rohu místnosti umístit pouštní svět v uzavřeném prostoru jeho vlastního ekosystému. Se stabilní teplotou, pískem i dokonalými klimatickými podmínkami. Takový kousek exotiky stvoříte iv běžném slovenském bytě a potěší vás ty exotické druhy rostlin. Ty mimochodem není třeba krmit, jen sem – tam zalít. Jde o skutečně moderní a atraktivní prvek.

Netradiční květináče

Čím budou nápaditější květináče, tím více vyniknou i jednotlivé květiny v nich. Jde o symfonii krásy, která se znásobuje. Atypické a umělecké květináče si přímo ptají i krásné květiny. Zeleň například na stěnách namísto obrazů je moderním prvkem, který je v kurzu hlavně přes zimu, kdy je zeleně za okny mizerně málo.

Květinové koláže

Krátký den a méně slunce, to není zrovna nejlepší kombinace na to, abyste si doma pěstovali mnoho kvetoucích rostlin. Některé mohou ukázat pestré barvy květu, ale bude jednodušší, pokud si stupně zeleně vystavíte z různých odrůd listových květů. Díky tomu ožije vaše stěna, parapet nebo polička různorodými barvami zeleně.
Bez květů, ale od jemně žluté přes bílo zelenou až po syté odstíny hráškové můžete své oko potěšit přímo doma.

Volte rostliny, které si pochvalují polostín. Ty i přes zimu budou krásně vzkvétat.
Během léta je následně přesunete mimo pálivých paprsků a i takovýmto stahováním zahrádky vlastně docílíte, že budete mít v bytě stále něco nového a přitom živé.