Pes v bytě

Pes na obrázku se nejmenuje Beethowen, ale Charly a není to ani čistokrevný bernardýn, ale míšenka bernardýna s pyrenejským psem. Líná prý i za dva psy a přestože feny cítit v domácnosti o něco méně než psů, při takové velikosti psa se zápach presda jen vyskytne.Jinými slovy, i když není doma, věděli byste, že vstupujete do domácnosti se psem. S VELKÝM psem. Jak tedy její majitelé řeší párty, na kterých hosté nechtějí odcházet s chlupatými ponožkami a běžnou hygienu rodiny, která má kromě psa i dvě malé děti?

1. Kvalitní vysavač

Majitelka Julie říká, že základní rada zní: nešetřit na kvalitním, ideální profesionálním vysavači. Nejlépe poslouží takový, který má sběrnou nádobu, ne papírové sáčky (jejich spotřeba by totiž byla řádná) a omyvatelný filtr. A prostě si třeba zvyknout, že vysávání bude vaše nové hobby. V době, kdy Charly mění srst (což bývá u psů zejména na jaře, kdy jim vypadává zimní podsada), prý musí obývák, ve které se pes zdržuje nejčastěji, vysávat dvakrát denně. Během celého roku přitom vysává jednou denně, pouze občas to stačí obden. Naštěstí, podle slov majitelky, i předtím, než si rodina pořídila psa, jí prý vysávání nepadlo zatěžko. Nuže, jsou nasvete lidé, kterým přináší požitek pohled, jako vzduchový proud pohltí chomáče chlupů a prachu a jak se domácnost opět třpytí řádem. Prý právě proto si rodina koupila tmavý koberec – lepší je prý špínu (a to nejen psí chlupy) mít na očích a hned ji odstranit, jak ji zadupává do koberce v iluzi, že co nevidím, to neexistuje.

2. Jednorázové utěrky na mop

Pokud jde o mytí podlah, na nichž nejsou koberce, je na výběr několik možností.Samozřejmě, vždy lze použít starý dobrý smeták, hadr a kbelík. Julie si však více pochvaluje speciální mop, na který se dají upevnit jednorázové vlhčené utěrky. Prý dobře zachycují chlupy a navíc, není třeba se babrat s jejich praním. Jednoduše použitou utěrku zahodí do koše.

3. Masážní kartáč na vyčesávání

Třetí potřebnou pomůckou je údajně psí kartáč. Majitelé si vybrali takovou, která se dá navléknout na ruku, nemá ostré „zuby“, čili pes se při vyčesávání cítí jako v masážním salonu. To znamená, že Charly netřeba honit po bytě, aby ji rodina vyčesané, právě naopak. Taková hladkacia očista je její oblíbenou zábavou, kterou by si nejraději dopřála každý den. 

4. Vlastní „postel“

Velkým bonusem nejen pro hosty, kteří přišli na návštěvu, ale i pro domácí je, že Charly má zakázáno skákat na postele a sedačky.Člověk sedící v křesle se tedy nemusí bát, že jeho kalhoty budou připomínat zimní kožíšek, když vstane. Aby však ani pes nepřišel o „labúžo“ z měkkého pelíšek, majitelé koupili psí pelíšek – zda v tomto případě přímo postel. Navíc jde o model s povlakem na zip, která se dá snadno vyprat v pračce.

5. Misky u vody

Praktické rady, kterou mají majitelé na základny vlastních zkušeností je, že nejlepší je mít misky pro psa nedaleko umyvadla. V tomto případě je to prádelna vybavená psími dvířky. Takto majitelka bez problémů každou chvíli psovi nejenže dolije vodu, ale misky i řádně vymyje.

6. Rolka na chlupy

Přestože vysávání je na pořádku každý den, domácnost není zcela bez chlupů. Právě proto mají majitelé hned u dveří zrcadlo a lepicí roličku na odstraňování chlupů. Tak jsou si jisti, že ven vycházejí bez chlupatých známek na kabátě.

2740565