Luxusní sedačky poznáte na první dotek

Šetřit na úkor kvality se málokdy vyplatí. Ve spojení se sedačkami to platí ještě výrazněji. Proto byste si měli vybírat takové, aby se vám nerozpadly již po roce užívání. Kvalitu i šmrnc přinesou do vašeho obývacího pokoje luxusní sedačky, na jejichž výrobě se opravdu nešetří. A právem, vždyť sedačka je nekorunovanou královnou obývacího pokoje.

Vyšší cena je vyvážena kvalitou

Luxusní sedačky se vyrábějí z kvalitní italské kůže ai přes vyšší cenu si na trhu zaslouženě vybudovali stálou pozici. Italská kůže je oblíbená iu mnoha módních návrhářů především díky poctivé ruční řemeslné práci.

Přestože se již tradiční metody zpracování prolínají s moderními postupy, stále se klade velký důraz na dodržení vysokých standardů, které mají svůj původ v dlouholeté tradici koželužství v Itálii. I proto jsou luxusní sedačky s takovou kůží opravdu trvanlivé a dokáží výborně sloužit bez ztráty krásy a kvality i více než 20 let.

Luxusní sedačky prozradí i záruka

S luxusem a kvalitou se spojuje vyšší cena, podle které můžete při nákupu poznat, zda vám prodejce nechce vnutit nějaký šmejd. Zbystřit pozornost byste měli zejména při extrémně nízké ceně.

Kvalitní sedačku prozradí i specifická vůně kůže či to, že je na dotek jemná a hedvábná. Prodejci by vám také měly nabídnout delší záruční dobu a také prokázat originalitu materiálu. Nebojte se při nákupu zeptat – vždyť jde o investici na více let!

Italská kůže – láska na první dotek

Sedačka a italská kůže k sobě neodmyslitelně patří. Existuje však  několik druhů. Ty se od sebe liší především zpracováním.

K základním druhům patří useň bez úpravy a useň s povrchovou úpravou. Ta první je nejhrubším a zároveň nejkvalitnějším typem a největší uplatnění má v módě. Useň s povrchovou úpravou je odolnější vůči skvrnám a také tenčí, proto se častěji využívá na luxusní sedačky. Oba druhy mohou být pak barvené chemicky i přírodně, což je ideální řešení pro ty, kteří mají alergii na chemická barviva.

kozene-sedaci-soupravy-hneda