Jak osvěžit domov bez chemie

Dost bylo kupování drahých osvěžovačů vzduchu, které provoní místnost tak, že ji ihned musíme vyvětrat a aroma i tak nevydrží dlouho. Je však pár přírodních cest, jak si krásnou vůni doma můžete vyrobit sami.

Pokud nejste zastáncem kupovaných osvěžovačů vzduchu, dnes jste na správném místě. Poradíme vám totiž jak si váš domov krásné vyvoňať, aniž jste skladovali kopy plastových lahviček plných chemie. Příroda nám toho nadělí dostatek na to, abychom si vonné esence prostě namíchali sami.

Citronová pomáda

Postačí, když do zavařovací sklenice nakrájíte plátky citronu, vložíte do něj několik větviček rozmarýnu, přikápneme pár kapek vanilkové esence a vše zalijete převařenou, ještě horkou vodou a můžete si vychutnávat krásnou vůni. Pokud čekáte velkou návštěvu, nechte tyto suroviny v hrnci s vodou pobublávať i několik hodin na malém plameni. Můžete použít také jiné kombinace, například mátu a pomeranč nebo limetku se zázvorem. Výsledek zaručen.

Májová láska

Pokud milujete jaro a všechno tehdy kvetoucí, využijte dary přírody – šeřík a díky pár ingrediencím si doma vychutnejte voňavou pohodu. Postačí, když prázdnou lahvičku od rozprašovače naplníte vodkou a vodou v poměru 1: 1 a přidáte 15 kapek šeříková oleje. Lahvičku promíchejte a vůni vyzkoušejte. Pokud se vám nezdá dost intenzivní, stačí přikápnout pár dalších kapek šeříkového oleje.

Vánoční pohoda

A jaké by to byly vánoce bez krásné vůně, viďte? Když máte už všechny koláčky poschovávané na Štědrý večer a pomalu mizí i vůně čisticích prostředků z velkého zimního úklidu, vyrobte si krásnou vůni díky dalším přírodním ingrediencím. Do hrnce vložte za hrst čerstvých brusinek (mohou být rozmrazené), dvě smítka rozmarýnu, plátky z jednoho pomeranče, několik skořicových dřívek a také skořicový prášek. Vše zalijte vodou a nechte i 3 hodinky jemně probublávat. Do domova to vnese neskutečnou atmosféru a nejlepší je, že tuto směs poté, co vychladne můžete zabalit do mikrotenového sáčku a zamrazit. Když ji znovu vyberete, zafunguje stejně intenzivně.

3