Garsoniéra 27 m² a bez předsíně: A přece vás její styl okouzlí!

Někdo má byt velký jako palác a přece se v něm necítíte útulně. Jinému stačí 27 m² a dokáže vykouzlit dokonalý domov.

Tento byteček je příkladem toho, že pokud máte cit pro styl a útulnost, nepotřebujete mnoho. A dokonce i očividné hendikepy dokážete zamaskovať. Na západě Švédska, ve druhém největším městě země – Göteborgu, se nachází minibývanie, ze kterého sál klid a domácí pohoda.

Univerzitní město je charakteristické minibytě, takže je třeba zdůraznit, že na švédské poměry nejde o výjimečné bydlení. V nabídce realitních agentur byste našli mnoho podobných. Tento je zajímavý tím, že se dokázal vypořádat s velkým nedostatkem – nemá totiž předsíň ani zádveří. Z bytu se vchází přímo do hlavní (a zároveň jediné) místnosti.

Na druhé straně, předností tohoto bytu je na místní poměry velká koupelna – vešel se do ní totiž „opravdový“ sprchový kout. Mnohé koupelničky švédských měst totiž připomínají spíše rozšířené toalety, ve kterých se sprcha odděluje jen rohovým závěsem. A i ten může být zatažen jen na ten nejnutnější čas – jinak není místo.

V duchu skandinávských zvyků, byt je laděný především v bílé barvě, kterou zútulňuje světlé dřevo bez výrazné úpravy. Skandinávci jsou opravdovými milovníky přírodních materiálů: světlého dřeva, lnu, bavlny …