Co je to bidet a proč ho potřebujete?

Co je bidet?

Bidety jsou navrženy tak, aby čistily vaše spodní části po použití toalety. Namísto použití toaletního papíru v podstatě sedíte na zařízení, otevřete jeho kohoutek a proud vody to zařídí.

Měli byste investovat do bidetu?

Zatímco Američané pomalu přidávali bidety do svých koupelen, trend začíná sílit. Někteří odborníci tvrdí, že bidety jsou nejen hygieničtější než toaletní papír, ale mohou být snazší pro vaši instalaci, protože toaletní papír nemůže ucpat odtok. Navíc snížení používání toaletního papíru šetří stromy. Odpůrci tvrdí, že bidety spotřebují příliš mnoho vody; příznivci tvrdí, že bidety vyžadují mnohem méně vody, než kolik je potřeba k výrobě toaletního papíru.

Zde je ještě jedna položka v kolonce pro bidet: Protože téměř 80 procent všech infekčních nemocí se údajně přenáší lidským kontaktem a jen asi polovina z nás si po použití toalety skutečně myje ruce, jsou handsfree bidety bezpečnější alternativou všude okolo.

Šetří bidety peníze?

Stále nejste přesvědčeni? Zvažte toto: Známý americký výrobce bidetů odhaduje, že průměrný američan utratí za toaletní papír ročně téměř 250 dolarů. S bidetem, s přihlédnutím k nákladům na další vodu, byste mohli ušetřit asi 180 $ každý rok. Podívejte se na nejlepší bidetová záchodová sedátka, která promění vaši koupelnu.

Bidety

Pokud to rozměry Vaší koupelny dovolí, určitě neváhejte a bidet či bidetovací sedátko pořiďte. Bidety nabízíme ve stojací i v závěsné verzi. Správné umístění bidetu je v bezprostřední blízkosti WC (minimální vzdálenost 60 cm). Co se týká výšky, doporučujeme cca 40 cm nad zemí. Bidet je možné zakoupit ve stejném designu jako WC či celou sanitární keramiku vč. nábytku do koupelny.