Barva růžového zlata si ve vašem interiéru zahraje prim

Po lákavých odlescích stříbrné a zlaté, mědi i bronzu, přichází na řadu novinka. Růžové zlato.

Znáte barvu rose gold? Do bytového designu přichází z přehlídkových mol. Odráží se v nenápadných růžových odstínech zajímavého kovu a bezpochyby se objevuje v mnoha trendy interiérech zejména v podobě nápadných detailů, které jim dodají šmrnc. Působivý kov dodá místnosti punc luxusu, kreativity. Jeho velkou výhodou je, že správně zapadne nejen do minimalistického, moderního interiéru, ale stejně tak i do bydlení ve stylu útulného venkova.

Drobností, která vás může od výběru růžového zlata i do vašeho domova odradit, je jeho specifičnost v ladění s ostatními odstíny barev. Nejlepší v interiéru vynikne s jasnou růžovou, šedou, námořnickou modrou, kontrastní černou, ale i veselou žlutou. S materiálem, který je mu blízký, si zase nemusíte dělat starost v případě, že se v interiéru nacházejí dřevěné povrchy. Barvě rose gold tedy svědčí i dotyk přírodního materiálu.

Toto spojení ryzího zlata a měděných podtónů ve své šperkařské práci poprvé na počátku 20. století využil umělec Carl Fabergé a velké popularitě se nový druh kovu těšil zejména v Rusku. Do našich domovů se podle interiérových designérů dostává zejména proto, že na rozdíl od maskulinní a odvážných odlesků čistého stříbra či zlata, vpouští do místností pomyslný dotek ženské ruky a jemnosti.