Vytvořte si na zahradě takové ptačí krmítka a napáječky

Milujete tu pohodu, kterou přináší ptačí zpěv? Pomozte malým pěvců udržet se v dobré kondici i během horkých dní a vytvořte jim ve vaší zahradě místo, kam se budou rádi vracet.

Tak jako zvykneme přikrmovat drobných opeřenců v zimním období , během horkých dní ocení ptačí koupaliště, fontánku, či jiné napajedlo. Zejména druhy, které žijí v městském prostředí trpí během léta nedostatkem vody a většinou mladé jedince uhynou na dehydrataci nebo přehřátí organismu.

Tak proč bychom jim nepomohli? Nemusíte hned kupovat drahé zahradní fontánky a vodní prvky , postačí i starší mělká mísa, nebo miska pod květináč, kterou naplníte vodou. Můžete do ní vložit větvičku či kameny pro lepší přístup ptáčků k vodě.

Vytvořte si “ bird friendly “ zahradu, tedy přátelskou s ptáčkem. Ptačí napajedlo situujte v klidnější části zahrady, nejlépe v blízkosti stromů s hustým listím aby ptáčky cítili bezpečně. Měla by být v polostínu, aby se voda rychle nepřehřála. Neumísťujte ptačí koupel přímo pod větve stromů, listy padající ze stromů a ptačí trus by vodu rychle znečistily. Mísa s vodou by měla být pevně ukotvena aby se nemohla převrátit.

Milý nápad je využít starší šálky s podšálky které upevníte na dřevěnou tyč a pevně zapíchnete do záhonu. Do šálku dejte vodu a na podšálky ptačí zob.

Pokud nemáte zahrádku a bydlíte ve městě, pomůže i miska s vodou na parapetu. odměnou vám bude krásné přírodní divadlo a veselý ptačí štěbetání.

Nemusí být kýčovité

Máte moderní styl zahrady a nehodí se vám tam umístit klasickou budku pro ptáčky? Inspirujte se těmito moderními kousky, s které si ostudu neuděláte. Spíše naopak. Co říkáte?

Může vás zajímat

Napsat komentář