Vytvořte si doma vlastní meditační koutek

Vytvořte si doma čistý, klidný a prosvětlený koutek, kde můžete být samy sebou …

Máte ve svém domě vyhrazené místo pro klidnou relaxaci, odpočinek či čtení knih? Nebo alespoň místečko, kde si budete kreslit, věnovat se svému koníčku nebo ačkoli cvičit jógu?

Každodenní stres a honičky bychom měli pravidelně vyvažovat aktivitou, při níž se naše mysl i tělo mohou uvolnit a pustit napětí pryč. Pokud jste dosud neměli pro sebe vyhrazené alespoň maličké místečko, kde byste meditovali zda relaxovali, je nejvyšší čas, to změnit.

Nemusí jít o velký prostor, v případě, že však máte možnosti, určitě si do svého koutku dopřejte pohodlný kus nábytku či umělecké dílo, která potěší vaše oči i ducha.

Jak působí?

Hledejte místo, kde vás nebude otravovat ruch domácnosti. Ideální tiché, teplé a světlé místo, kde můžete číst, jen tak pozorovat svět kolem nebo si založíte sluchátka a necháte se unášet svými nejoblíbenějšími melodiemi.

Nebojte se meditace

Ne, nechceme vás nutit sedět v pozici lotosového květu a meditovat. Pokud je vám meditace příjemná, určitě si na ni vyhraďte místo i čas, ve svém meditačním koutku se však můžete i pomodlit nebo si jen tak v klidu uspořádat své myšlenky.

Je to ideální místo pro čtení, studium, ale i antistresové malování! Aby vás nic nerozptylovalo, zkuste minimalistický dekor a nerušivé barvy tón v tónu. Takto se jednoduše uvolníte bez ohledu na duševní rozpoložení, v jakém přijedete.

Tomu, komu to prostorové možnosti dovolují, radíme: Udělejte si své útočiště u okna, abyste měli dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Světlo a vzduch působí jako zaručené života budiče a nabíjejí pozitivní energií.

Napsat komentář