V zahradě se sejdou i krabice od mléka

Máte rádi druhotné využívání surovin? Co například s krabicemi od mléka? Zatímco skončí taková krabice v odpadkovém koši, zkuste ji nějak využít. Máme pro vás pár tipů ze zahrádkářského prostředí.

Výsevní misky

Krabice na mléko mají ideální velikost na to, aby se daly použít jako výsevní misky. Odstřihněte horní polovinu krabice, do dna udělejte několik dírek, nádobku naplňte výsevním substrátem a nakonec zasaďte semínka.

Sbírejte odpad do kompostu

Postavte ke kuchyňskému dřezu prázdnou krabici od mléka a dávejte do ní zbytky jídla, které můžete použít na kompost.

 Ochrana sazenic

Pomocí prázdných krabic od mléka snadno zabráníte tomu, aby čerstvě zasazené rajčata a papriky ve vaší zahradě zničili ponravy. Odřízněte vrchní i spodní část krabice a zatlačte ji do měkké půdy okolo sazenic.

Krmítko pro ptáky

Chcete ptákům zpříjemnit zimní období, připravte jim krmítko ze směsi různých semen a loje. Lůj je hovězí tuk, který dostat koupit u řezníka. Lůj na jemno pokrájejte nebo rozemelte a nechte ho na slabém ohni roztát. Potom ho přes sítko nebo řídkou tkaninu přeceďte do prázdné krabice od mléka, do které jste nasypali zrno. Do tekutého loje ponořte smyčku z provázky. Jakmile lůj ztuhne, sloupněte krabici a krmítko zavěste na větev. Nezapomeňte, že takové krmítko lze používat pouze v zimě a v chladném počasí. Když teplota překročí 20 C, lůj začne měknout a rozteče se.

Šikovná nádobka na barvu

Chcete natřít oprýskanou tyč na kovovém plotě nebo pant na dveřích, a přitom nechcete schovávat zbylou barvu či natahovat se s těžkou nádobou, poslouží vám prázdná krabice od mléka. Odřízněte vrchní část krabice a do spodní nalijte potřebné množství barvy. Po skončení práce krabici i se zbytkem barvy zlikvidujte.

Může vás zajímat

Napsat komentář