Používejte tyto úklidové triky

Bojíte se, že by vám zvířátko neustále znečistilo domácnost nebo způsobovalo zápach? Ano, je to jedna z častých obav, které lidé mají a nejednou se proto připraví o báječné chvíle strávené se zvířecím kamarádem. Existují však triky, jak si udržet pořádek i vedle zvířátka!

První věcí, kterou byste si měli ujasnit, je fakt, že pořádek udržíme jen tam, kde se o něj snažíme. Pořádek a čistota vyžadují určitá pravidla, ty se vám však vrátí v podobě příjemného prostředí. Bez ohledu na to, jaké zvířátko si zvolíte, budete se o něj muset starat a také po něm uklízet. Vše si však můžete usnadnit.

Vybírejte zvířátko podle svých možností

Pokud teprve zvířátko plánujete, máte možnost volby. Péče o menší zvířátka je obecně jednodušší, ty větší potřebují zároveň větší i více různých pomůcek. Všechny budete muset udržovat v čistotě a na svém místě, proto je důležité, promyslet si tyto věci předem.

Pevné místo

Určitě pro každý předmět i pro pelíšek či klec (nebo akvárium) jedno pevné místo. Tak aby poskytovalo zvířeti bezpečné útočiště, ale zároveň, abyste ho mohli rychle a jednoduše vyčistit. Také je dobré, určit si přesné termíny, kdy se budete těmto činnostem věnovat, podle potřeby denně, týdně či jednou měsíčně. Pokud čištění nebo úklid zanedbáte, pořádek se vám bude obtížnější udržovat a čištění samotné bude náročné.

Trik s dekou

Před chlupy a nežádoucím znečištěním chraňte nábytek přikrývkami, potahy a dekami. Tyto stačí stáhnout a vyprat, zabráníte tak hloubkovému znečištění nábytku. Čím máte chlupatější zvířátko, tím častěji je třeba chlupy odstraňovat. Pokud máte možnost, dělejte to preventivně – aktivně vyčesávejte a sbírejte chlupy, zaveďte pravidelné používání válečku na nečistoty.

Dobrá investice

Kvalitní vysavač je v domácnosti se zvířaty nezbytností a ten robotický je k nezaplacení! Praktickým pomocníkem je také vysavač s integrovaným mytím podlah a parní čistič.

Náš tip: Misky a nádobí pro zvířátko vybírejte s možností mýt v myčce, ostatní pomůcky jako pelíšek, oblečení, deky a podobně by se měli dát jednoduše a rychle vyprat, a to i na vyšších teplotách.

Může vás zajímat

Napsat komentář